fbpx
اسلایدافغانستانجهانخبر داخلی

وزیر خارجه ایران: امریکا از داعش حمایت می‌کند

خبرگزاری یاش: جواد ظریف، وزیر خارجه ایران ، امریکا را متهم می‌سازد که جنگ‌جویان داعش را در افغانستان کمک می‌کند تا با این کار هراس‌افکنی را در منطقه دامن بزند و همسایگان افغانستان را تهدید کند.

آقای ظریف، روز سه‌شنبه (۲۲ حوت) در دیدارش از پاکستان می‌گوید که چرخبال‌های امریکایی، جنگ‌جویان داعش را از ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار به بخش‌های نا معلومی انتقال می‌دهند.

وزیر خارجه ایران در سخنرانی در انستیتیوت مطالعات راهبردی پاکستان در اسلام‌آباد می‌گوید: «تهران اطلاعات استخباراتی  در اختیار دارد که نشان می‌دهند، چرخبال‌های امریکایی از ولسوالی ده بالای ننگرهار جنگ‌جویان داعش را به بخش نا معلوم انتقال می‌دهند».

آقای ظریف هشدار می‌دهد که هیچ کشوری نمی‌تواند با تلاش برای نا امن ساخت کشور دیگر امنیت خودش را تامین کند.

او می‌افزاید: «این وخیال است که  امنیت را به بهای نا امن ساختن دیگران به دست آورد. زیرا اکنون ما در یک جهان متفاوت زندگی می‌کنیم».

در همین حال وزارت دفاع ملی پشتیبانی امریکا را  ازهراس‌افکنان در کشور رد می‌کند.

محمد راد منش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در این باره گفت: «ما این گزارش‌ها را نمی پذیریم چرا که مدارک درباره آنها وجود ندارد».

ایران و روسیه پیش از این گفته بودند که چرخبال‌های ناشناس، جنگ‌جویان داعش را در افغانستان انتقال می‌دهند. اما این نخستین بار است که ایران به گونه مستقیم امریکا را به انتقال جنگ‌جویان داعش از یک بخش به بخش دیگر افغانستان متهم می‌سازد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن