fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ایران از پاکستان می‌خواهد تا در پروژه بندر چابهار شرکت کند

خبرگزاری یاش: جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از پاکستان خواسته است تا در پروژه بندر چابهار شرکت کند.

به گزارش روزنامه داون که امروز (سه‌شنبه ۲۲ حوت) منتشر شده، وزیر امور خارجه ایران از پاکستان خواسته است که در پروژه بندر چابهار سهم بگیرد.

بر اساس این گزارش، ایران به دنبال کاهش نگرانی‌های پاکستان نسبت به دخالت هند در بندر چابهار، این پیشنهاد را به دولت اسلام‌آباد کرده است.

با این حال، جواد ظریف وزیر خارجه ایران، از چین نیز خواسته تا در پروژه بندر چابهار اشتراک کند.

ظریف طی دیدار سه روزه خود از پاکستان گفته است: «ما در دهلیز اقتصادی پاکستان و چین شرکت کردیم. ما از کشورهای پاکستان و چین می‌خواهیم تا در پروژه چابهار شرکت کنند».

این در حالی است که ایران ماه گذشته طی امضاء قراردادهای مهم تجارتی با هند و از جمله کنترول اجرایی بندری چابهار را به این کشور واگذار کرده بود.

براساس گزارش روزنامه داون، ظریف گفته است که پاکستان و هند باید از طریق مسیرهای دریایی و زمینی رابطه برقرار کنند تا پیشرفت‌های اقتصادی در شرق و جنوب شرق ایران و هم‌چنین جنوب غرب پاکستان افزایش یابد.

وزیر امور خارجه ایران هم‌چنین گفته است که پروژه چابهار به معنی پاک کردن پاکستان نیست، تا هرکسی بالای پاکستان فشار وارد کند. وی در ادامه گفته‌های خود اظهار داشت که ایران به هرکسی اجازه نمی‌دهد تا از طریق خاک این کشور به پاکستان آسیب برساند، همانطور که پاکستان اجازه نخواهد داد تا از خاک کشورش بر علیه ایران استفاده شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن