fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

پاپ: دهلیزهای بشردوستانه برای آوارگان در اروپا ایجاد شود

خبرگزاری یاش: پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، خواستار ایجاد دهلیزهای بشردوستانه بیشتر برای مهاجرانی شد که راه ایتالیا را در پیش می گیرند.

پاپ فرانسیس در شهر روم ایتالیا در برابر اعضای جامعه مومنان کاتولیک «سنت اجیدیو» گفت: «برای آوارگانی که از جنگ و گرسنگی فرار می کنند، دهلیزهای انسانی ایجاد کنید». جامعه مومنان سنت اجیدیو در راه پذیرش آوارگان فعالیت می‌کند و در گذشته نیز چنین دهلیزهایی ایجاد کرده بود.

رهبر کاتولیک‌های جهان ظاهرا با توجه به پیروزی احزاب عوامگرای دست راستی و احزاب راستگرای افراطی در انتخابات پارلمانی که به تاریخ ۴ مارچ در ایتالیا برگزار شد، از خارجی ستیزی هشدار می‌دهد. او می‌گوید: «در حال حاضر در میان مردم ترس بزرگی از تاثیرات جهانی شدن وجود دارد و این ترس اغالب انسان هایی را نشانه می‌گیرد که خارجی، متفاوت و فقیر هستند. گویا که آنها دشمن باشند. به این خاطر مردم در برابر این انسان‌ها از خود نفرت نشان می‌دهند و فکر می‌کنند که با این طریق می‌توانند آن چه را که هستند و آن چه را که دارند، دفاع کنند».

پاپ در ادامه گفت، ما باید یاد بگیریم که در یک دنیای جهانی شده چگونه می‌توانیم باهم زندگی کنیم. به این خاطر باید (میان تمدن‌های مختلف) پل‌های ساخته شده و از تقویت گفت‌وگو (میان تمدن‌ها) حمایت شود. این فقط وظیفه سیاستمداران و یا سازمان‌ها نیست، بلکه وظیفه همه ما است.

کلیساها و سازمان‌های کلیسایی ایتالیا در ماه دسمبر سال ۲۰۱۵ دهلیزهای بشردوستانه ایجاد کردند که تا به حال از آن طریق حدود یک هزار آواره عمدتا سوریایی به ایتالیا آمده‌اند. در حال حاضر چنین پروژه‌هایی در فرانسه و بلجیم نیز آزمایش می‌شود. هدف از انجام چنین پروژه‌هایی این است که مهاجران خود را در راه فرار از کشورشان به خطر نیاندازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن