fbpx
اسلایدافغانستانگزارش

انتخابات هیئت اداری برای سومین بار به دور دوم رفت

خبرگزاری یاش: مجلس نمایندگان، سومین بار برای تعیین هیئت اداری مجلس نمایندگان رأی‌گیری کرد. اما نمایندگانی که خود را به سمت‌های نایب دوم و منشی مجلس نامزد کرده بودند، به این کرسی‌ها راه نیافتند.

امیر خان یار، نعمت‌الله غفاری، دلاور ایماق و محمد اکبر استانکزی در سومین دور انتخابات هیئت اداری در سمت نایب دوم و محمد نواب منگل، صالح محمد سلجوقی و هیلی ارشاد در سمت منشی مجلس نمایندگان خود را نامزد کردند، اما هیچ یک از این نامزدان پنجاه به علاوه یک از مجموع آراء استفاده شده را تکمیل نکردند.

نصاب مجلس نمایندگان در رأی‌گیری امروز (دوشنبه ۲۱ حوت) ۲۰۶ تن بود و هر نامزد باید برای راه یافتن به کرسی‌ مورد نظرشان ۱۰۴ رأی از مجلس بدست می‌آورد.

امیرخان یار ۸۶ رأی تأیید، نعمت الله غفاری ۶۰ رأی تأیید، دلاور ایماق ۲۱ رأی و محمد اکبر استانکزی ۱۴ رأی تأیید و ۱۵ رأی سفید، ۱۰ رأی باطل بدست آوردند.

صالح محمد سلجوقی ۸۳ رأی تأیید، هیلی ارشاد ۵۴ رأی تأیید و محمد نواب منگل ۳۸ رأی تأیید و ۹ رأی باطل، ۲۲ رأی سفید از مجلس کسب کردند.

عبدالرئوف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان گفت: «هیچ یک از نامزدان پست‌های نایب دوم و منشی مجلس نمایندگان نتوانستند پنجاه به علاوه یک را از مجموع آراء بدست بیاورند، لذا به این کرسی‌ها راه نیافتند و برای دور بعدی کسانی که بیشترین آراء را دارند باهم رقابت می‌کنند».

قرار است فردا سه شنبه، امیرخان یار با نعمت الله غفاری برای احراز کرسی نایب دوم و صالح محمد سلجوقی با هیلی ارشاد بر سر راه یابی به کرسی منشی مجلس نمایندگان باهم رقابت می‌کنند.

این درحالی است که روز گذشته، محمد عبده و عبیدالله کلیمزی برای بدست آوردن کرسی نایب دوم مجلس رقابت کردند، اما موفق نشدند.

سال هشتم کاری مجلس نمایندگان هفته گذشته از سوی رئیس جمهور غنی افتتاح شد.

محمد اسلام بهنوش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن