fbpx
اسلایدبرگزیدهجهانخبر خارجی

اردوغان: به خاک هیچ کشوری چشم ندوخته‌ایم

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که انقره به خاک هیچ کشوری چشم ندوخته است.

آقای اردوغان، روز یک‌شنبه (۲۰ حوت) طی سخنرانی در شهر ساکاریا گفت که هدف از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه، فقط پاکسازی منطقه از وجود گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامیان است و انقره چشم طمع به خاک هیچ کشوری ندارد.

او افزود: «یک بار دیگر تأکید می‌کنم که ما به خاک و حاکمیت هیچ کشوری چشم ندوخته‌ایم. با هیچ کشوری رفتار خصمانه نکرده و نخواهیم کرد. همچنین مایل نیستیم به روابط خود با هیچ کشوری صدمه‌ای وارد کنیم».

آقای اردوغان در ادامه گفت: «ما همواره کشوری مطمئنی بوده‌ایم که همسایگان و برادرانش به آن اعتماد داشته‌ و تکیه کرده‌اند. همانطور که در حفاظت از حقوق شهروندان خود حساس رفتار کرده‌ایم در گسترش همکاری خود با کشورهای دیگر نیز حساس عمل کردیم. در دوره‌های آتی نیز همین رفتار را در پیش خواهیم گرفت. به تلاش برای امنیت خود و منطقه ادامه خواهیم داد».

رئیس‌جمهور ترکیه با تأکید بر قاطعیت ارتش کشورش برای پایان دادن به حضور تروریست‌ها در شمال سوریه اظهار داشت، امروز نیروهای مسلح کشورمان به عفرین رسیده‌اند، نه برای اشغال این منطقه بلکه به منظور پاکسازی این منطقه از تروریست‌های که به صورت مداوم مناطق مرزی کشورمان را هدف قرار می‌دادند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن