fbpx
اسلایدافغانستانجهانخبر داخلی

پاکستان: واشنگتن در میدان جنگ با طالبان در افغانستان شکست خواهد خورد

خبرگزاری یاش: مقامات پاکستانی می‌گویند که امریکا در میدان جنگ با طالبان در افغانستان شکست خواهد خورد.

به گزارش واشنگتن‌پست، ناصر خان جنجوعه، مشاور امنیت ملی پاکستان در یک میزدگرد به خبرنگاران گفته است: « امریکا باید هرگونه امید برای پیروزی در میدان جنگ با طالبان در افغانستان را کنار گذاشته و راه گفت‌وگو را در پیش گیرد، زیرا از نظر نظامی امریکا در افغانستان شکست خواهد خورد».

او افزود، امریکا باید رنج و درد افغانستان و مردم آن‌را پایان دهد. به همین خاطر ما به جای پیروزی در جنگ، خواهان پایان دادن جنگ هستیم.

این گفته‌ها از سوی مقامات پاکستانی در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در تابستان گذشته خواستار افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان شد تا جنگ‌جویان طالب را وادار به گفت‌وگو کند. اما پس از حملات خونین در کابل، ترامپ گفت‌وگو واشننگتن با طالبان را رد کرد.

با این حال، آقای جنجوعه از امریکا خواست تا امید پیروزی نظامی در میدان جنگ را کنار بگذارد. وی هم‌چنین گفته است که بنا بر گزارش‌ها، دولت کابل کمتر از ۶۰ درصد خاک کشور خود را تحت کنترول دارد.

وی گفته است: «ناممکن است که امریکا ۴۴ درصد از خاک افغانستان را در کنترول خود داشته باشد. بیایید جنگ را از نظر سیاسی حل کنیم. اجازه بدهید صلح کنیم. چه مدت می‌خواهیم جنگ در افغانستان ادامه یابد؟»

این در حالی است که در ماه‌های اخیر پس از اظهارات دولت امریکا در مورد نقش پاکستان در حمایت از گروه‌های هراس‌افکن در آسیایی جنوبی، تنش‌ها میان این دو کشور افزایش یافت. این تنش‌ها به‌جای رسید که واشنگتن تصمیم گرفت، کمک‌ و حمایت‌های نظامی خود را به‌طور چشم‌گیر به اسلام‌آباد کاهش داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن