fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

نهاد نی: عاملان فیلم‌برداری از ابراهیم عابد دستگیر و مجازات شوند

خبرگزاری یاش: نی یا نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان، طی یک اعلامیه مطبوعاتی از نهادهای کشفی و قضایی می‌خواهد که عاملان فیلم‌برداری از ابراهیم عابد، مورد پیگرد قرار گیرند.

در این اعلامیه که امروز (سه‌شنبه ۱۵ حوت) منتشر شده، کاری که با آقای عابد صورت گرفته یک کار غیرانسانی و با هدف سرکوب فعالیت او خوانده شده است.

ابراهیم عابد که از چهره‌های مشهور طنزپرداز در یکی از شبکه‌های تلویزیونی خصوصی کشور است، در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می شود، نشان داده شده است که با مصرف مواد نشئه‌آور از حالت هوشیاری خارج است و چند فرد مسلح از او بازجویی می‌کنند.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به نقل از همکاران نزدیک آقای عابد، گفته‌اند که این کار نوعی دسیسه درباره این هنرمند طنزپرداز و با هدف بدنام کردن وی صورت گرفته است.

دفتر نی در این رابطه می‌گوید: «در این فیلم به وضاحت دیده می‌شود که با این کارمند رسانه برخورد غیرانسانی صورت می‌گیرد. الفاظی‌که در این فیلم رد و بدل می‌شوند، نشان می‌دهد که عاملین فیلم‌برداری دنبال سرکوب کار و فعالیت این کارمند رسانه‌ای‌اند».

این نهاد حامی رسانه‌های افغانستان همچنین می‌افزاید، ما بر این باور هستیم که آزادی بیان به انحای مختلف در کشور در حال روبرو شدن با چالش است، که تهیه و نشر این فیلم نیز یکی از این نوع چالش‌ها است.

نی از نهادهای عدلی خواسته است تا قضیه را از ابتدا کشف و بر مبنای قوانین مورد فرایند عدلی و قضایی قرار دهند، تا این‌که مشخص شود چه نیروهایی در پس محدود کردن آزادی بیان در افغانستان قرار دارند.

اعلامیه تأکید می‌نماید: «رعایت شئونات و فریضه‌های دینی به‌عنوان راهکارهای اصلی اعتقادی زندگی مسلمانان در افغانستان، در تمام حالات واجبا باید مراعات شود».

آقای عابد، یکی از بازیگران محوری در برنامه‌ای طنز تحت عنوان «شبکه خنده» است که موضوعات سیاسی و چهره‌های مشهور در کشور را مورد نقد قرار می‌‌دهد. این برنامه طرفداران زیادی در کشور دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن