fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

برمک: مبارزه با فساد اولویت اول استراتژی چهار ساله وزارت داخله است

خبرگزاری یاش: ویس‌احمد برمک، وزیر امور داخله می‌گوید که منبع‌های فساد در این وزارت شناسایی شده و مبارزه با فساد به‌عنوان اولویت اول استراتژی ۴ ساله وزارت امور داخله گنجانیده شده است.

آقای برمک امروز (یک‌شنبه ۲۹ دلو) در یک نشست خبری از تدوین استراتیژی چهار ساله وزارت داخله خبر داد. به گفته او، هدف از تدوین این راهبرد، اصلاحات سیستماتیک در وزارت داخله است.

او افزود: «این استراتیژی با مشوره همکاران بین‌المللی، مسئولان امنیتی، علمای دینی، نهادهای مدنی و مدافع حقوق زنان تهیه شده است. در این استراتژی اولویت اول، مبارزه با فساد و اولویت دوم، نظام‌مند ساختن منابع بشری در این وزارت است».

آقای برمک می‌گوید: «در طول چهار ماه گذشته نتایج کار ما همین شد که یک برنامه تدوین شود. این برنامه کاری ما دو محور اساسی دارد، محور اول این است که ما چگونه می‌توانیم پولیس را انکشاف و اصلاح کنیم. محور دوم هم، سوق دادن پولیس به وظیفه اساسی‌اش (تنفیذ قانون) خواهد بود».

وزیر امور داخله، با انتقاد از جامعه جهانی تأکید کرد که در گذشته، کشورهای کمک‌کننده بیشتر روی وزارت دفاع تمرکز کردند؛ اما روی ایجاد سیستم پاسخگوی پولیس کار صورت نگرفته است.

او از شهروندان کشور خواست که با پولیس و نیروهای امنیتی کشور همکاری کنند.

در این نشست خبری، عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور گفت: «اگر تهداب فساد را ریشه‌کن نکنیم، نمی‌توانیم که در نهادهای سالم دولتی داشته باشیم».

او با انتقاد از ضعف مدیریتی در وزارت امور داخله، اظهار داشت، باید سیستمی ایجاد شود تا پولیسی که در دورترین نقطه وظیفه اجرا می‌کند، صدایش به گوش رهبری وزارت داخله برسد.

آقای عبدالله با اشاره به حضور اندک بانوان در ساختار وزارت داخله گفت: «نیاز است که به تمام شکایت‌های زنان در وزارت داخله رسیدگی صورت بگیرد تا شاهد حضور گسترده زنان در صف‌های پولیس ملی باشیم».

این استراتیژی در حالی تدوین شده است که بارها وزارت امور داخله مورد انتقاد شدید سران حکومت وحدت ملی قرار گرفته بود، به طوری که حتی رئیس‌جمهور غنی، آن را «قلب فساد» خوانده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن