fbpx
اسلایدافغانستانگزارش

نجیب دانش: طرح امنیتی کابل تا دو روز دیگر با رسانه‌ها شریک می‌شود

خبرگزاری یاش: نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید، طرح امنیتی کابل که مورد تأیید رئیس‌جمهور غنی قرار گرفته تا دو روز دیگر با رسانه‌ها شریک ساخته می‌شود.

سخنگویان وزارت دفاع ملی و داخله امروز (پنج‌شنبه ۲۶ دلو) طی یک کنفرانس خبری مشترک در مورد کارکرد این نهادهای امنیتی معلوماتی ارایه کردند.

در این کنفرانس خبری، نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله گفت: «بر بنیاد طرح امنیتی کابل، بیشتر تمرکز ما در اطراف پایتخت خواهد بود، کمربندهای امنیتی را تقویت خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا با برداشتن پوسته‌های امنیتی در مناطق مختلف شهر کابل، چهره پایتخت را از وضعیت فعلی تغییر دهیم».

به گفته او، در حال حاضر هیچ تهدید امنیتی در پایتخت وجود ندارد، اما نیروهای امنیتی اقدامات پیش‌گیرانه را برای تأمین امنیت مردم روی دست گرفته‌اند که این اقدامات باعث بندش ترافیک در سطح شهر کابل شده است.

سخنگوی وزارت امورد داخله تأکید کرد، بر اساس تدابیر گرفته شده از سوی نیروهای امنیتی، فرصت انجام حملات تروریستی در مرکز و حومه‌های پایتخت به دشمن داده نمی‌شود.

از سوی هم، دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی، چشم انداز وضعیت امنیتی در سال پیش‌رو را خوب ارزیابی می‌کند.

به گفته او، عملیات که بالای مواضع گروه‌های تروریستی در چوکات عملیات زمستانی انجام می‌شود، شکست‎های سنگین را به این گروه‌ها وارد کرده است.

آقای وزیری بیان داشت: «دست‌آوردهای عملیات زمستانی قناعت بخش بوده و درحال حاضر گروه‌های هراس‌افکن توان نبرد رو در رو را با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ندارند، به همین خاطر برای انجام حملات تروریستی به شهرها روی آورده‌اند».

کابل در ده روز اول ماه جاری دست خوش حملات خونین تروریستی بود. در این حملات بیش از ۱۰۰ تن جان خود را از دست داده و صدها تن دیگر زخم برداشتند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی تصریح کرد: «نیروهای امنیتی و دفاعی برای تأمین ثبات و امنیت، عملیات‌های تهاجمی را راه‌اندازی می‌کنند. از همین رو، به طور اوسط روزانه از ۱۵ تا ۴۵ عملیات هوایی، بین ۵۰ تا ۲۰۰ پرواز حمایوی از سوی قوایی هوایی کشور برای هدف قرار دادن پایگاه‌های گروه‌های تروریستی راه‌اندازی می‌شود».

او می‌افزاید، جلوگیری از تلفات افراد ملکی در اولویت نیروهای امنیتی قرار دارد و به همین دلیل حملات هوایی بر مناطق تجمع افراد ملکی و منازل مسکونی را متوقف کرده است.

با این حال آقای وزیری می‌گوید، عملیات‌های شبانه در ولایت‌های هلمند و لوگر دست‌آوردهای خوبی داشته است. به گفته او، هرشب ۱ تا ۵ عملیات برای هدف قرار دادن هراس‌افکنان انجام می‌شود.

در پایان این کنفرانس خبری سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید: «هدفی که پیش از این نیروهای امنیتی در ۵ روز به آن دسترسی پیدا می‌کردند، اما در حال حاضر این اهداف در یک تا دو روز نابود می‌شود».

محمداسلام بهنوش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن