fbpx
اسلایداقتصادجهانخبر خارجی

صندوق بین‌المللی پول: هند دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان است

خبرگزاری یاش: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که هند اکنون دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان است و درحالی که رشد اقتصادی سال جاری آن ۷/۴ درصد می‌باشد، سال آینده به ۷/۸ درصد خواهد رسید.

روزنامه دیلی‌تلگراف، امروز (پنج‌شنبه ۵ دلو) در گزارشی در مورد وضعیت اقتصادی هند نوشته است: «کشور هند به‌سوی تبدیل به یک ابرقدرت اقتصادی در جهان گام برداشته است».

در گزارشی تلگراف آمده است: «نارندرا مودی نخست‌وزیر هند روز سه‌شنبه (۳ دلو) همراه با نیمی از وزاری کابینه خود و لشگری از صاحبان صنایع و کارشناسان اقتصادی به مانند رهبر یک ابر قدرت وارد اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس شد و اعلام کرد که هند اکنون بزرگترین مدافع تجارت آزاد در جهان است».

تلگراف می‌افزاید: «مودی که خود را یک «مارگارت تاچر هندی» خطاب می‌کند قول داده است که همه موانع تجاری را برای ساختن یک اقتصاد ۵ هزار میلیارد دالری تا سال ۲۰۲۵ برای کشورش فراهم کند. رسیدن به یک چنین اقتصادی هند را بالاتر از ژاپن و آلمان قرار می‌دهد.

آقای مودی در اخیر گفته است: «هند تمامی موانع بوروکراسی را از سر راه سرمایه‌گذاران خارجی برمی‌دارد و به‌جای آن فرش قرمز زیر پای آنها می‌گذارد».

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن