fbpx
اسلایدافغانستانجهانخبر داخلی

ارتش امریکا یک‌هزار نیروی اضافی به افغانستان می‌فرستد

خبرگزاری یاش: مقامات ارتش امریکا می‌گویند که در حال برنامه‌ریزی برای ارسال یک هزار نیروی اضافی به افغانستان برای مبارزه بهتر با گروه طالبان هستند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، یک مقام نظامی امریکا گفت، ارتش امریکا در حال برنامه‌ریزی برای ارسال ۱ هزار نیروی اضافی به افغانستان به منظور مبارزه بهتر و جدی‌تر با طالبان است.

براساس گزارش واشنگتن پست، بسیاری از رهبران ارشد ارتش امریکا از این برنامه پشتبانی می‌کنند، اما جیم متیس، وزیر دفاع امریکا تا حال این پیشنهاد را امضاء نکرده است.

با توجه به این پیشنهاد، این نیروها در بهار سال آینده به افغانستان فرستاده خواهند شد تا تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان به ۱۵ هزار سرباز برسد.

این پیشنهادها، تضادهای شدید میان اداره اوباما و ترامپ را نشان می‌دهد. اوباما در سال ۲۰۱۵ جدول زمانی خروج نیروهایی امریکایی را از افغانستان اعلام کرده بود.

ترامپ پس از اعلام استراتژی جدید خود در قبال افغانستان و آسیایی جنوبی در ماه اگست ، نیروهای بیشتری را برای افغانستان فرستاد.

پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری اوباما، اکنون تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان از ۸۵۰۰ سرباز به ۱۴۰۰۰ تن افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن