fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

نور: اگر توافقی صورت نگیرد دست به حرکت‌های مردمی خواهم زد

خبرگزاری یاش: عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی با تأکید بر پایان یافتن موضوع ولایت بلخ می‌گوید که اگر توافقی میان حزب جمعیت اسلامی و ارگ صورت نگیرد، دست به حرکت‌های مردمی خواهد زد.

آقای نور که امروز (شنبه ۳۰ جدی) در گردهمایی هوادارانش در بدخشان صحبت می‌کرد، گفت: «بيشترين مداخله در دستگاه ديپلوماسي افغانستان يعني در وزارت امور خارجه است و آقایان حنیف اتمر، معصوم استانكزي و اكليل حکیمی در كارهاي وزارت امور خارجه مداخله مي‌كنند».

او افزود: «به ياد داشته باشيد، وقتي موضوع استعفاء من بدون توافق با جمعيت اسلامي صورت بگيرد. استعفاء من مساوی است با استعفاء رئيس جمهور و رييس اجرائيه كشور».

رئیس حزب جمعیت اسلامی در واکنش به سخنان سفیر امریکا گفت که وی باید اول قانون اساسى افغانستان را مطالعه كند و بعد ابراز نظر نمايد.

جان بس سفیر امریکا برای افغانستان گفته بود، موضوع عطامحمد نور باید بر اساس قانون و براصل آن‌که هیچ‌کس فراتر ازقانون نیست، حل شود.

آقای نور در پایان سخنانش گفت که قضیه ما از راه تفاهم حل می‌شود و بهترین راه مبارزه حق طلبانه ماست که قانون این حق را به ما داده است. اگر این مشکل با توافق حل نگردد، ما دست به حرکت‌های مردمی می‌زنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن