fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ترامپ: پیشرفت‌های در مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان به دست آمده است

خبرگزاری یاش: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا می‌گوید که برخی پیشرفت‌های در امر مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان به چشم می‌خورد.

آقای ترامپ که از طریق تماس تصویری با نیروهای امریکایی در افغانستان صحبت می‌کرد، گفته است که پس از اعلام راهبرد تازه امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، برخی پیشرفت‌های در امر مبارزه با هراس‌افکنی در این کشور به دست آمده است.

 به گفته او، امریکا درتلاش پیروزی در مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان است و نیروهای امریکایی برای پیروزی در جنگ افغانستان مبارزه می‌کنند.

او از نیروهایش خواسته است که جنگ در برابر طالبان و دیگرهراس‌افگنان را به پیروزی برسانند.

آقای ترامپ در حالی این صحبت‌ها را در مورد جنگ افغانستان گفته است که برخی از مقامات نظامی امریکایی از شکسته نشدن بن بست جنگ در افغانستان ابراز نگرانی می‌کنند.

جنرال جان نکلسن فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان به خبرگزاری ان بی سی نیوز گفته است: «هنوز بن بست جنگ در افغانستان شکستانده نشده است».

او می افزاید: «ما هنوز در یک وضعیت ناپایدار هستیم چون فقط ۹۰ روز از اعلام راهبرد تازه امریکا برای افغانستان وجنوب آسیا می‌گذرد، اما با آمدن نیروهای تازه نفس امریکایی، صلاحیت‌های بیشتری که به ما داده شده است وافزایش فشارها بر کسانی که از هراس افکنان حمایت می‌کنند، زمینه را برای پیروزی‌مان در جنگ افغانستان رقم خواهد زد».

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن