fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

ورزشکاران بامیان برای مبارزه با فساد به میدان رفتند

خبرگزاری یاش: یک‌صد ورزشکار دختر و پسر بامیانی، بیش از ۱۲ کیلومتر را بخاطر حمایت از مبارزه با فساد اداری در افغانستان، در ولایت بامیان رکاب زدند.

برگزارکنندگان این مسابقه می‌گویند معضل ناامنی، فقر و بیکاری در افغانستان ناشی از موجودیت فساد اداری است و جوانان به‌خصوص ورزشکاران نقش عمده‌ای را برای از بین بردن این پدیده دارند.

داکتر کمال سادات، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، در این مسابقه که امروز (چهارشنبه ۱ قوس) برگزار شده بود، می‌گوید موجودیت فساد اداری در سطح کشور، حق جوانان را سلب کرده است.

آقای سادات می‌افزاید: «در تمام افغانستان فساد اداری و زورمندان، حق جوانان افغانستان را سلب کرده اند و ما در کنار رئیس‌جمهور افغانستان در تلاش هستیم تا فساد اداری در افغانستان، محو شود».

در این مسابقه که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان و معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در بامیان راه‌اندازی شده بود، ۷۰ ورزشکار پسر و ۳۰ ورزشکار دختر اشتراک ورزیده بودند.

علی‌اصغر، اکبر فیضی و نوروز علی به ترتیب، مقام‌های اول تا سوم این مسابقه را از آن خود کردند.

همچنان در تیم جداگانه‌ای در بین دختران بایسکل‌ران، زهرا رضایی، طاهره شایگان و نجیلا سخی‌زاده، مقام‌های نخست تا سوم را کسب کردند.

زهرا رضایی که مقام نخست این مسابقه را کسب کرده است به خبرگزاری یاش می‌گوید: «به هدف مبارزه با فساد اداری، امروز در این مسابقه اشتراک کردم تا فساد از ادارات حکومتی افغانستان از بین برود».

در دو سال اخیر، نهادهای مختلف حکومتی و غیرحکومتی در ولایت بامیان با راه‌اندازی برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، در تلاش از بین بردن پدیده فساد اداری بوده‌اند.

هفتۀ گذشته نیز بیش از ۳۰ دختر و پسر بایسکل‌ران در ولایت بامیان، به هدف تأمین صلح در افغانستان در یک مسابقه بایسکل‌رانی که از سوی کمیته ولایتی صلح بامیان راه‌اندازی شده بود، اشتراک کرده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن