fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

دادخواهی محصلین دانشگاه بامیان در پیوند به خودکشی زهرا خاوری

خبرگزاری یاش: صدها تن از محصلین دانشگاه بامیان و شماری از فعالان مدنی این ولایت در پی خودکشی زهرا خاوری، محصل دانشکده علوم وترنری دانشگاه کابل مظاهره کردند.

در این گردهمایی که امروز (چهارشنبه ۱ قوس) برگزار شده بود، اعتراض‌کنندگان خواهان مجازات کسانی شدند که به گفته آنان، زمینه‌ساز خودکشی این دختر جوان شده‌اند.

این در حالی ا‌ست که روز گذشته، وزارت تحصیلات عالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در رابطه با این موضوع، بررسی‌های جدی در همکاری با ارگان‌های مربوطه آغاز شده است.

فاطمه، یکی از محصلین دانشگاه بامیان به خبرگزاری یاش گفت، حکومت باید عاملان مرگ زهرا خاوری را به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی کرده مجازارت کند.

از سویی هم فعالین حقوق بشری در بامیان می‌گویند، باید تعصب و تبعیض از مراکز آموزشی افغانستان ریشه‌کن شود و افراد معتصب، از سوی حکومت تحت پیگرد قرار گیرند.

در پایان این گردهمایی، معترضین یک قطعنامه ۷ ماده‌ای را صادر نمودند که در آن گل‌احمد طنین استاد دانشگاه کابل، رئیس لیلیه دختران و افرادی که در تداوی خانم خاوری کوتاهی کرده بودند را عاملان اصلی مرگ این محصل معرفی نموده‌اند.

معترضین به حکومت هشدار دادند که در صورت مجازات نشدن عاملان مرگ زهرا خاوری، دست از دادخواهی بر نداشته و به اعتراض گسترده‌شان ادامه می‌دهند.

زهرا خاوری، دانشجوی دانشکده علوم وترنری دانشگاه کابل، دو روز قبل در لیلیه دخترانۀ دانشگاه کابل دست به خودکشی زد و به زندگی‌اش پایان داد.

دانشجویان دانشگاه کابل، انگیزه این خودکشی را رد بی‌دلیل چندین‌باره پایان‌‌نامه تحصیلی زهرا از سوی استاد راهنمایش عنوان می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن