fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

تعرفه گمرکی سیگرت افزایش یافت

خبرگزاری یاش: مجلس ‌نمایندگان به افزایش صددرصدی تعرفه گمرکی از اصل قیمت سیگرت، رأی مثبت داد و تعدیل این ماده با اکثریت آراء از سوی اعضای مجلس به تصویب رسید.

در نشست امروز (دوشنبه ۲۲ عقرب) این نهاد، طرح تعدیل ماده ۲۰ قانون منع استفاده از تنباکو از سوی کمیسیون مالی و بودجه به رأی‌گیری گذاشته شده بود.

شماری از اعضای مجلس‌ نمایندگان بر افزایش ۳۰۰ درصدی تعرفه گمرکی سیگرت تأکید کردند.

صالح محمد سلجوقی، می‌گوید پیش از این محصول صددرصدی بر واردات سیگرت از سوی مجلس نمایندگان وضع شده بود، اما این بار باید تعرفه گمرکی بالاتر از صددرصد وضع شود.

عظیم محسنی، معاون کمیسیون مالی و بودجه همچنین گفت: «افزایش ۳۰۰ درصدی تعرفه گمرکی، زمنیه قاچاق سیگرت را فراهم می‌کند. در آن صورت هیچ درآمدی از این بابت نخواهیم داشت».

گفته می‌شود محصول سیگرت در ابتدا ۵۰ درصد تعین شده بود، اما در حال حاضر ۲۰ درصد محصول از بابت واردات سیگرت از سوی وزارت مالیه وضع شده است.

هر چند پیش از این نیز تعرفه گمرکی صددرصدی بر واردات سیگرت از سوی مجلس نمایندگان تصویب شده بود، اما حکومت آن‌را توشیح نکرده است.

اکثر مردم افغانستان از دخانیات، به‌خصوص سیگرت، استفاده می‌کنند. این کالای بازرگانی که بیشتر در بیرون از کشور تولید می‌شود، درآمدی زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

مجلس نمایندگان می‌گوید برای کاهش استفاده از سیگرت، باید تعرفه گمرکی بیشتری بر آن وضع شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن