fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

وزیر دفاع ترکیه: «ی‌پ‌گ/ پ‌ک‌ک» هرگز نماینده برادران کُرد ما نیست

خبرگزاری یاش: خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه می‌گوید گروه تروریستی داعش نماینده مسلمانان و ی‌پ‌گ شاخه سوری گروه تروریستی پ‌ک‌ک نیز نماینده برادران کُرد ما نیست.

آقای آکار ضمن دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان در استان آغری تصریح کرد: «عناصر گروه‌های تروریستی را در داخل کشور تا حد زیادی از پای درآوردیم و این روند ادامه خواهد داشت».

او با بیان اینکه ترکیه در برخورد قاطعانه با تروریست‌ها مصمم است، تاکید کرد: «این بلای تروریزم را که ملت‌مان را گرفتار کرده است هم در داخل و هم در خارج از کشور از بین خواهیم برد».

وزیر دفاع ترکیه با اشاره به عملیات‌های برون مرزی نیروهای مسلح این کشور در شمال سوریه و عراق اظهار داشت: «در عملیات‌های سپر فرات و شاخه زیتون دستاوردهای مهمی کسب کردیم به گونه‌ای که در نبردهای سوریه و عراق، ۳ هزار داعشی را به هلاکت رساندیم».

وی با اشاره به تلاش برخی‌ برای کم‌اهمیت جلوه دادن عملیات‌های برون مرزی کشور در قبال تروریست‌ها گفت: «به کم‌اهمیت جلوه دادن دستاوردهای نیروهای مسلح کشورعلیه گروه تروریستی داعش که هرگز نمی‌تواند نماینده مسلمانان و اسلام باشد، اجازه نخواهیم داد».

آقای آکار در رابطه با عملیات نیروهای مسلح کشور علیه گروه تروریستی ی‌پ‌گ/ پ‌ک‌ک نیز گفت: «این گروه تروریستی نماینده برادران کُرد ما نیست. مبارزه نیروهای مسلح در شمال سوریه تنها علیه تروریست‌ها است».

وزیر دفاع ترکیه در پایان بار دیگر تاکید کرد که هدف از عملیات در شمال سوریه مبارزه با تروریست‌ها بوده و انقره چشم طمع به خاک هیچ کشوری ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن