fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

وزارت داخله: جنرال جرأت تا ۷۲ ساعت سلاح، موتر و افراد مسلح را تحویل دهد

خبرگزاری یاش: وزارت داخله به جنرال دین محمد جرأت مشاور ارشد پیشین رئیس جمهوری افغانستان ۷۲ ساعت مهلت داده تا اسلحه، افراد و تجهیزات نظامی را که در اختیار دارد به پولیس تحویل دهد.

در ابلاغیه امروز، دوشنبه (۲۲ دلو) این وزارت آمده که تامین امنیت و تنفیذ قانون وظیفه نیروهای پولیس ملی است و این نیروها وظیفه دارند قانون را بر همه تطبیق کنند.

وزارت داخله افزوده که یک تعداد سلاح، موترهای نظامی شامل دو عراده موتر نظامی هموی، دو عراده موتر نظامی نوع رینجر، دو پایه اسلحه دهشکه، ده‌ میل سلاح کلاشنیکوف در اختیار آقای جرأت قرار دارد.

وزارت داخله همچنین گفته که تعدادی افراد مسلح غیرمسئول در کنار این مشاور پیشین رئیس جمهوری که به ادعای این نهاد باعث اخلال امن و نظم عمومی و قانون شکنی در شهرکابل می‌شوند.

این وزارت از آقای جرأت خواسته که سلاح، وسایل نظامی و افراد مسلح خود را هر چه زودتر به پولیس کابل تحویل دهد.

این نهاد از این جنرال سابق افغانستان خواسته که فیلم‌های سیاه شیشه خودروهای خود را تا مدت ۷۲ ساعت نیز بردارد در غیر آن با او برخورد قانونی خواهد شد.

هنوز آقای جرأت در این باره ابراز نظری نکرده است.

اشرف غنی، رئیس جمهوری دهم میزان دین محمد جرأت مشاور ارشد رئیس جمهوری و معاون دفتر شورای امنیت ملی افغانستان را از کار برکنار کرد.

آقای جرأت، رهبرروند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان است. او متولد ولایت پنجشیر و از فرماندهان جهادی افغانستان است که سال‌ها در صف ائتلاف شمال بسر برده است.

او در چهار سال گذشته از افراد نزدیک به رئیس جمهوری افغانستان بود و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ از آقای غنی حمایت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن