fbpx
اسلایدبرگزیدهجهانخبر خارجیسیاست

اردوغان: سلاح‌های مورد استفاده تروریست‌ها ساخت کشورهای غربی است

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید که در دست گروه‌های تروریستی داعش، حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک)، القاعده و الشباب که خون مسلمانان را می ریزند، اسلحه ساخت کشورهای غربی دیده می‌شود.

آقای اردوغان طی سخنانی در مراسم به آب انداختن کشتی افق (A-591) در منطقه توزلای استانبول با اشاره به اینکه کسانی که به تروریست‌هایی که دست‌شان آلوده به خون است سلاح می‌دهند در قبال ترکیه بهانه‌های غیرمنطقی می‌آورند، اظهار داشت: «در دست گروه‌های تروریستی داعش، پ‌ک‌ک، القاعده و الشباب که خون مسلمانان را می‌ریزند اسلحه ساخت کشورهای غربی دیده می‌شود».

وی در ادامه افزود: «در دست قاتلان گروه تروریستی پ‌ی‌د (یگان‌های مدافع خلق) و پ‌ک‌ک که در شمال سوریه دست به پاکسازی قومی می‌زنند راکت‌ها، بمب‌ها و مهمات ساخت متحدان ما وجود دارد. در چنین شرایطی ترکیه دست بسته منتظر ننشسته و موضوع امنیت ملی خود را به کشورهای دیگر حواله نخواهد کرد».

آقای اردوغان تاکید کرد: «تاریخ برای کسانی که عبرت نمی‌گیرند تکرار می‌شود. دولت ترکیه تلاش می کند با عبرت گرفتن از این وضعیت و تحولات منطقه صنعت دفاعی خود را تقویت کند».

رئیس جمهور ترکیه در این مراسم همچنین گفت که انقره در ۳ سال اخیر موفقیت‌های بزرگی در مقابله با همه گروه‌های تروریستی و در صدر آنها داعش و پ‌ک‌ک که قصد تجزیه کشور و کشتار هموطنان‌مان داشتند به دست آورده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن