fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

فعالیت ده‌ها دانشگاه غیرانتفاعی به دلیل عدم رعایت استانداردها در ایران متوقف شد

خبرگزاری یاش: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران از تعطیلی ۷۰ دانشگاه‌ غیرانتفاعی به دلیل عدم رعایت استانداردها و شاخص‌های مدنظر خبر داد.

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۰۰ مرکز دانشگاهی غیرانتفاعی در این کشور فعال بوده که حدود ۵۰ مرکز به دلیل عدم رعایت شاخص‌ها تعطیل شده اند، اعلام کرد که امسال نیز حدود ۷۰ مرکز به دلیل عدم رعایت استندردها و شاخص‌های مدنظر توقف فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر ایران، وی در حاشیه همایش حکمرانی و سیاستگذاری عمومی با اشاره به جایگاه مهم این مراکز در حوزه آموزش عالی تصریح کرد: اما به شرط اینکه استانداردها و شاخص‌های مدنظر وزارت علوم را رعایت کنند.

وزیر علوم ایران گفت: «استانداردها و شاخص‌های مدنظر ما مربوط به تربیت نیروی انسانی می شود، اما شاهد هستیم که این دانشگاه ها فعلا در حال آموزش دانشجو هستند و به سمت تحقیقات و تربیت نیروی انسانی ورود پیدا نکرده‌اند».

آقای غلامی با بیان اینکه انتظار این است که در برنامه‌ریزی‌های کشور، گروه‌های علمی، اساتید و محققان بیشتر به کار گرفته شوند، تاکید کرد که در این زمینه رویکردهای بهتری اتخاذ شده است، اما هنوز با آنچه که مد نظر ما است، فاصله زیادی داریم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن