fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

ثبت حدود یک هزار شکایت از نتایج انتخابات پارلمانی کابل و کوچی‌ها

خبرگزاری یاش: علیرضا روحانی، سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید در دو روز گذشته حدود یک‌هزار شکایت از نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت کابل و کوچی‌ها در این کمیسیون ثبت شده است.

آقای روحانی به رسانه‌ها گفته است که کارمندان این نهاد در روزهای گذشته این تعداد از شکایت‌ها را ثبت کرده و در هفته پیش‌رو، بررسی شکایت‌ها را آغاز خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌افزاید که در هفته پیش رو، نوعیت شکایات در هفته پیش رو مشخص خواهد شد که چه موارد و موضوعاتی را در بر می گیرد.

این نهاد، ۴۸ ساعت را برای درج شکایات از سوی نامزدان معترض تعیین کرده بود و این فرصت شامگاه امروز (پنجشنبه، ۲۷ جدی) به پایان خواهد رسید.

کمیسیون انتخابات نتایج انتخابات پارلمانی حوزه کابل را روز دوشنبه (۲۴ جدی) اعلام کرد. پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی کابل و حوزه کوچی‌ها، انتقادهای بسیار مبنی بر وجود معامله و تقلب در این روند از سوی نامزدان معترض و همچنین افکار عمومی در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر شد.

از سویی هم مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گویند، به تمامی شکایات مربوط به نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ۹ ولایت دیگر کشور نیز رسیده‌گی شده و نتایج آن نهایی شده است.

علی‌رضا روحانی، دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، با آنکه این ولایت‌ها را مشخص نساخت اما گفت که نتایج نهایی ۹ ولایت به روز شنبه، با کمیسیون انتخابات شریک خواهد شد. او در ادامه تصریح کرد که در نتایج نهایی برخی از ولایت‌ها تغییراتی به میان آمده است.  

کمیسیون شکایات انتخاباتی قبلا نیز نتایج نهایی ۹ را در اختیار کمیسیون انتخابات گذاشته بود. نتایجی که تا کنون از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است.

انتخابات پارلمانی در ۲۸ و ۲۹ میزان با انبوهی از مشکلات و بی نظمی‌ها برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن