fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ادامه تظاهرات «جلیقه زردها» به نهمین هفته رسید

خبرگزاری یاش: تظاهرات اعتراضی موسوم به جلیقه زردها که از ماه نوامبر سال گذشته میلادی در اعتراض به وضعیت اقتصادی و افزایش نرخ سوخت در فرانسه آغاز شد، امروز نیز برای نهمین هفته پیاپی ادامه یافت.

معترضان که از ساعت ۱۱ صبح امروز (شنبه، ۲۲ جدی) در مرکز پاریس تجمع کرده بودند با پولیس درگیر شده و به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند.

پولیس نیز برای متفرق کردن آنان از گاز اشک‌آور استفاده کرده و ۱۰۲ نفر را نیز بازداشت کرد.

گفتنی است حدود ۲۸۷ هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان «جلیقه زردها» سازماندهی شده‌ و روز شنبه ۱۷ نوامبر سال گذشته در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع صدها خیابان در سراسر این کشور را بستند.

دولت فرانسه اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌ زردها خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در فرانسه شعله‌ور است.

تا کنون در جریان تجمعات جلیقه زردها علاوه بر کشته شدن ۱۰ نفر، بیش از ۱۷۰۰ تن زخمی شده‌اند، همچنین ۵۶۰۰ نفر نیز بازداشت شده‌اند که بیش از هزار نفر از آنان به زندان محکوم گردیدند.

تظاهرات مذکور موجب بیکاری ۵۸۰۰۰ نفر شده و ۳۲ میلیون یورو نیز به دولت خسارت زده است. با این حال، با توجه به تظاهرات، از دست رفتن مراکز خرید بیش از ۲ میلیارد یورو بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن