fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

شرکت‌های هوایی افغانستان از ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان

خبرگزاری یاش: گزارش سالانه وبسایت رده‌بندی خطوط هوایی (airlineratings.com) نشان می‌دهد که دو شرکت هوایی دولتی آریانا و شرکت خصوصی کام‌ایر در میان ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند.

این گزارش که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که این دو شرکت هوایی افغان در میان ۴۰۵ خطوط هوایی جهان که در این فهرست قرار دارند، از نگاه ایمنی پرواز از جمله بدترین خطوط هوایی جهان دانسته شده‌اند.

اداره هوانوردی ملکی این گزارش را رد کرده و ارزیابی این نهاد را نامعتبر می‌خواند. این اداره می‌گوید این گزارش بر اساس معلومات بی‌اساس و غیر دقیق تهیه شده است.

این اداره با نشر اعلامیه‌ای که امروز (سه‌شنبه، ۱۸ جدی) منتشر کرده، می‌گوید که تنها نهادی که استانداردهای ایمنی پرواز را تعیین کرده می‌تواند، سازمان بین‌المللی هوانوردی است.

این اداره همچنین گفته که سازمان بین‌المللی هوانوردی، در آخرین سفرشان به افغانستان از سیستم هوانوردی و امنیت پروازها در افغانستان ابراز رضایت کرده و و پیشرفت این کشور در زمینه هوانوردی را ستوده است.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان در خبرنامه خود گفته که این نهاد برای بلند بردن ایمنی پرواز و اطمینان از رعایت استانداردهای بین‌المللی هوانوردی فعالیت بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی را به تعلیق درآورده است.

درحال حاضر فقط دو شرکت هواپیمایی، شرکت دولتی آریانا و شرکت خصوصی کام‌ایر در افغانستان فعال هستند.

شرکت کانتاس (Qantas) متعلق به کشور استرالیا به عنوان ایمن‌ترین شرکت هوایی جهان در سال ۲۰۱۹، رتبه نخست این فهرست را از آن خود کرده است.

حریم فضایی افغانستان روزانه بطور متوسط شاهد ۳۰۰ تا ۵۰۰ پرواز است که حدود ده درصد آن پروازهای داخلی هستند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن