fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

چین: گروه طالبان باید از جنگیدن دست بردارد و صلح کند

خبرگزاری یاش: چین در نشست سه‌جانبه امروز در کابل گفت که گروه طالبان باید از جنگیدن دست بردارد و به چهار دهه جنگ افغانستان پایان دهد.

وانگ یی، وزیر خارجه چین در نشست سه‌جانبه وزیران خارجه افغانستان، چین و پاکستان امروز (شنبه، ۲۴ قوس) در کابل صحبت کرد و گفت که کشورش حاضر است تلاش‌های خود را در روند صلح افغانستان افزایش دهد.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز در این نشست تاکید کرد که کشورش تلاش دارد دیوار بی‌اعتمادی میان کابل و اسلام‌آباد را بردارد و در زمینه صلح و طرح‌های اقتصادی در افغانستان کار کند.

صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه کشور نیز با ابراز تردید در مورد اظهارات وزیر خارجه پاکستان گفت که اسلام‌آباد باید در مرحله عمل نشان دهد که خواهان تامین صلح در افغانستان است.

وزیر خارجه چین در صحبت‌های امروز تاکید کرد که طالبان باید وارد روند گفت‌وگوهای صلح شود و همچنین چین حاضر است برای بهبود روابط سرد و پرتنش کابل و اسلام‌آباد به عنوان میانجی عمل کند.

در اولین سفر آقای غنی به عنوان رئیس جمهوری به چین بعد از سال ۲۰۱۴، کابل از میانجی‌گری چین میان کابل و گروه طالبان استقبال کرد اما تلاش‌های چین در سال‌های گذشته نتیجه ملموسی در پی‌نداشت.

این دومین نشست سه‌جانبه افغانستان، چین و پاکستان است. نشست قبلی حدود یک سال قبل در بجینگ برگزار شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن