fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلیورزش

دادستانی کل تحقیقاتش درباره ادعای سوءاستفاده جنسی بانوان فوتبالیست را آغاز کرد

خبرگزاری یاش: فرید حمیدی، دادستان کل گفته است که تحقیقات همه‌جانبه برای رسیدگی به ادعای سوءاستفاده‌های جنسی با شماری از دختران تیم ملی فوتبال زنان توسط اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان را آغاز کرده است.

در نشستی که رئیس جمهور غنی در دفتر کارش با حضور دادستان کل، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از ورزشکاران برگزار شد، اشرف غنی گفت که گزارش‌های منتشر شده درباره این موضوع تکان دهنده است.

آقای غنی تاکید کرده است که هیچ نوع بداخلاقی و بی‌حرمتی علیه ورزشکاران را تحمل نمی‌کند.

دادستان کل طی ارائه گزارشی در حضور رئیس جمهور گفت که از صبح امروز (دوشنبه، ۱۱ قوس) تحقیقات این اداره درباره موضوع مذکور که شامل بررسی محل واقعه می‌شود را آغاز کرده است.

روزنامه گاردین روز جمعه گذشته گزارشی منتشر کرد که در آن ادعا شده بود مسئولان مرد در فدراسیون فوتبال افغانستان با اعضای تیم ملی فوتبال بانوان بدرفتاری‌های جنسی داشته است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نیز پس از نشر این گزارش اعلام کرد که تحقیقات پیرامون این ادعا را آغاز نموده است.

فدراسیون فوتبال افغانستان این ادعای گاردین را رد کرده و گفت که دلیل ادعاها علیه این نهاد، نارضایتی شماری از بازیکنان پیشین این تیم است که به اردوی تیم ملی فوتبال زنان دعوت نشده‌اند.

آقای حمیدی، دادستان کل گفت که تحقیقات آنان همه‌جانبه، منصفانه و قاطعانه خواهد بود که تا پایان هفته، نخستین یافته‌های ناشی از این ادعاها را در اختیار مردم قرار خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن