fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلیورزش

گاردین: فدراسیون فوتبال افغانستان با تیم ملی بانوان بدرفتاری جنسی داشته است

خبرگزاری یاش: فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در حال بررسی ادعایی مبنی بر بدرفتاری جنسی و فیزیکی شماری از اعضای تیم ملی فوتبال بانوان توسط مردان از جمله کرام‌الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان است.

روزنامه گاردین طی یک گزارش مفصل نوشته است که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان از جمله رئیس این فدراسیون، در بدرفتاری جنسی علیه ملی‌پوشان زن فوتبالیست نقش داشته‌اند.

پس از نشر این گزارش، شرکت ورزشی همل که اسپانسر تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان است می‌گوید که رابطه‌اش را با فدراسیون فوتبال افغانستان قطع می‌کند.

شرکت همل گفته است: «ادعاهای قوی ناشی از بدرفتاری‌های شدید روانی، فیزیکی و جنسی در برابر بازیکنان زن از سوی مقامات مرد فدراسیون فوتبال افغانستان» به دست‌شان رسیده است.

اما فدراسیون فوتبال کشور ساعاتی پس از انتشار گزارش روزنامه گاردین، این ادعاها را رد کرد و با انتشار اعلامیه‌ای اظهار داشت: «فدراسیون فوتبال افغانستان از بازیکنان زن در برابر تمامی انواع آزار و بدرفتاری حمایت کرده و هیچ‌گونه بدرفتاری را تحمل نمی‌کند».

اعلامیه افزوده است: «فدراسیون فوتبال افغانستان تاکید می‌کند که این ادعاها بی‌اساس است و در صورتی که این فدراسیون شواهد و معلومات کافی بدست بیاورد، برای اجرای تحقیقات و اقدامات عاجل برای رسیدگی به آن کوتاهی نخواهد کرد».

گاردین به نقل از منابعی در تیم فوتبال زنان افغانستان گفته است که بدرفتاری با بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان، در داخل افغانستان و نیز در یک کمپ آموزشی در کشور اردن در ماه فبروری سال جاری میلادی صورت گرفته است.

منبعی در فدراسیون بین‌المللی فوتبال به گاردین گفته است که آن‌ها این ادعاها را از نزدیک دنبال خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن