fbpx
اسلایدجهانخبر خارجیسیاست

دیدبان حقوق بشر: بن سلمان به اتهام جنایات علیه بشریت مورد پیگرد قرار گیرد

خبرگزاری یاش: سازمان دیدبان حقوق بشر با اشاره به هزاران قربانی غیرنظامی در جنگ یمن و ایجاد تهدید قحطی برای میلیون‌ها نفر در این کشور و همچنین آزار و شکنجه شهروندان سعودی، معتقد است که ارجانتاین باید بن سلمان را در بوئنوس آیرس مورد پیگیرد قرار دهد.

در حال حاضر محمد بن سلمان، وزیر دفاع و ولیعهد قدرتمند سعودی به منظور شرکت در اجلاس گروه ۲۰ در ارجانتاین به سر می‌برد.

ساعتی پس از آنکه ولیعهد عربستان وارد بوئنوس آیرس پایتخت ارجانتاین شد، دفتر قاضی آریل لیخو، قاضی ارجانتاینی گفت که این پرونده به درخواست دیدبان حقوق بشر در حال بررسی است.

دیدبان حقوق بشر از دولت ارجانتاین خواسته است محمد بن سلمان را به اتهام جنایت علیه بشریت در جنگ یمن مورد پیگرد قرار دهد و قانون اساسی ارجانتاین نیز امکانی برای پیگیرد جنایات جنگی دارد.

محمد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع عربستان، مسئول عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان حوثی و متحدانش در یمن شناخته می‌شود که در این منازعه، هزاران غیرنظامی در یمن قربانی شده‌اند و میلیون‌ها نفر نیز در آستانه قحطی هستند.

دیدبان حقوق بشر همچنین با اشاره به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی گفت که عربستان علاوه بر جنگ یمن، به آزار و شکنجه شهروندان سعودی نیز متهم است.

قاضی ارجانتاینی در بررسی درخواست سازمان دیدبان حقوق بشر برای پیگرد بن سلمان، از ترکیه و یمن و دادگاه بین‌المللی اطلاعاتی خواسته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن