fbpx
اسلایدجهانخبر خارجیسیاست

اردوغان در سازمان همکاری اسلامی: فلسطین تنها نخواهد ماند

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید فلسطین تنها نخواهد ماند و با تشویق شهروندان‌مان برای بازدید از قدس، مانع خاموشی شمع این شهر توسط اشغالگران خواهیم شد.

رئیس جمهوری ترکیه این صحبت‌ها را امروز (چهارشنبه، ۷ قوس) در سی و چهارمین نشست کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی سازمان همکاری اسلامی در استانبول بیان کرد.

وی افزود: «به فلسطین به عنوان میهن صلح و تمدن و به قدس شریف به عنوان نور چشم جهان اسلام، و به زنان، دختران، جوانان و پناهجویان فلسطینی که طی ۷۰ سال گذشته جان خود را در مسیر دفاع از کشورشان سپر کرده و در حسرت سرزمین‌شان هستند، سلام عرض می‌کنم».

آقای اردوغان درباره بحران‌های جاری در خاورمیانه و منطقه اظهار داشت: «اساس تمامی بحران‌ها، درگیری‌ها، ریخته شدن اشک‌ها و خون‌ها از سوریه گرفته تا عراق و از یمن تا فلسطین و تمام منطقه، یک جنگ بزرگِ طراحی شده است. نباید فریب کسانی را بخوریم که می‌خواهند با تاکید بر تفاوت‌ها بین ما اختلاف بیندازند و بازیچه آنها شویم».

رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت: «اصلاح و تجدید ساختار سازمان ملل ضروری است. مگر تاکنون تمامی نهادهای بین‌المللی که به خاطر مسئله فلسطین و جنگ‌های داخلی به آن مراجعه کرده‌ایم، ما را مایوس نکرده‌اند؟ دیگر چه توقعی از آنها باقی مانده است؟ چه امیدی از آنها داریم؟، آنها هیچ موقعی به نفع ما اقدام نخواهند کرد».

او تاکید کرد، ما به عنوان پیروان دینی که قتل یک انسان بی‌گناه را مانند قتل تمامی انسان‌ها می‌داند، قبل از دیگران به قتل‌های وحشیانه و فرا قضایی اعتراض می‌کنیم. در مقابل بی‌عدالتی ها و اقدامات ظالمانه در هر گوشه جهان صدای اعتراض‌مان را بلند خواهیم کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن