fbpx
اسلایداقتصادبرگزیدهجهانخبر خارجی

اردوغان: از سرمایه‌گذاری خارجی در ترکیه با تمام امکانات حمایت می‌کنیم

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد از سرمایه‌گذارانی که به ترکیه می‌آیند با تمام امکانات حمایت می‌کنیم.

آقای اردوغان طی سخنرانی در هفدهمین نمایشگاه انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه بر حمایت قاطع از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تاکید کرد.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: «به دلیل تبعیت از اندیشه برد-برد در بازرگانی در همه جا از ما به خوبی یاد می‌شود. علیرغم بحران مالی موجود در جهان و تلاش به کودتا، اقتصاد کشورمان رشد ۵٫۸ درصدی را تجربه کرده است».

او افزود: «با ثبت رکورد تاریخی در گردشگری، تعداد گردشگران در ترکیه را به بیش از ۴۰ میلیون نفر افزایش می‌دهیم. سیاست، هنر دروغگویی نیست. سیاست، هنر اداره درست و عادلانه انسان‌ها است. با تمامی سازمان‌ها و گروه‌هایی که توسط قدرت‌های شوم تغذیه شده و علیه ما استفاده می‌شدند مبارزه کردیم و پس از این نیز مبارزه خواهیم کرد».

رئیس جمهوری ترکیه تاکید می‌کند که در دوره پیش رو، انرژی خود را صرف افزایش کیفیت آموزشی خواهیم کرد و برای ایجاد یک نظام آموزشی که علاوه بر ذهن فرزندان‌مان دل آنها را نیز پرورش دهد، تلاش خواهیم کرد و از کسانی که برای سرمایه‌گذاری به ترکیه می‌آیند با تمام امکانات ‌حمایت می‌کنیم.

ترکیه از جمله کشورهای همکار افغانستان در عرصه نظامی و بازسازی است که طی سالهای اخیر با رشد اقتصادی موفق، کمک های زیادی به افغانستان نیز داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن