fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

با پذیرفته شدن خواست‌های معترضان، اعتراض‌های مقابل ارگ پایان یافت

خبرگزاری یاش: معترضانی که از شامگاه گذشته در چهارراه پشتونستان در نزدیکی ارگ ریاست جمهوری دست به تظاهرات زده بودند، بعدازظهر امروز (دوشنبه، ۲۱ عقرب) با پذیرش خواست‌هایشان توسط حکومت پایان یافت.

این اعتراضات حدود ساعت یازده و نیم شب گذشته در انتقاد به گزارش‌هایی درباره کشته، زخمی و آواره شدن شهروندان ولسوالی‌های مالستان و جاغوری بر اثر حمله گسترده گروه طالبان شکل گرفت.

اعتراض کنندگان با شعارهای «حکومت … حکومت، امنیت … امنیت»، حکومت را متهم به بی‌کفایتی و ناتوانی در تامین امنیت و یا نداشتن اراده برای مهار حمله طالبان به این دو ولسوالی کردند.

اعتراض‌های خودجوش مردمی ابتدا از غرب کابل آغاز شد و اعتراض کنندگان شامگاه گذشته در برابر ارگ ریاست جمهوری تجمع کردند و خواستار فرستادن نیرو و آغاز عملیات در برابر طالبان در این ولسوالی‌ها شدند.

این معترضان که شب را در برابر کاخ ریاست‌ جمهوری گذراندند، تأکید داشتند تا زمانی‌ که رئیس ‌جمهور خودش به آنان اطمینان ندهد که عملیات در این مناطق راه‌اندازی می‌شود، محل را ترک نخواهند کرد.

تظاهرات کنند‌گان اعم از زن و مرد، شعارهای ضد دولتی سر می‌دادند و نگرانی‌های خود را بابت وضعیت امنیتی ولسوالی‌های مالستان، جاغوری و ارزگان خاص نگران کننده خواندند.

اشرف غنی، رئیس جمهوری بعدازظهر امروز در گفت‌وگوی تلفنی به اعتراض کنندگان وعده سپرد که برای تامین امنیت این ولسوالی‌ها نیروهای بیشتری خواهد فرستاد: «امروز صبح شخص لوی درستیز را هدایت دادیم که به غزنی تشریف ببرد و قومانده جنگ را مستقیم به عهده بگیرد و قوای کماندو و قول اردوی ۲۰۱ به مالستان در حال رفتن است».

پس از اعلام تعهد رئیس جمهور درباره تامین امنیت ولایت غزنی، این اعتراض‌ها نیز به پایان خود رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن