fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

حمله طالبان به ولسوالی خاص ارزگان؛ بیش از ۲۰ تن کشته و ۴۰۰ خانواده آواره شده‌اند

خبرگزاری یاش: در حمله نیروهای طالبان به ولسوالی خاص ارزگان که از شنبه هفته جاری تاکنون (دوشنبه، ۸ عقرب) ادامه دارد، تاکنون بیش از ۲۰ تن از مردم محل کشته و بیش از ۴۰۰ خانواده به ولسوالی مالستان ولایت غزنی آواره شده‌اند.

منابع محلی تایید کرده‌اند که گروه طالبان از شنبه هفته جاری تاکنون به سه روستای هزاره‌نشین در ولسوالی خاص ارزگان حمله کرده‌اند و در حال حاضر هم نبرد شدیدی میان طالبان و نیروهای خیزش مردمی در نوار مرزی ولسوالی مالستان جریان دارد.

غلام حضرت عسکریار، قوماندان امنیه ولسوالی مالستان که همجوار ارزگان خاص است، تایید کرده است که گروه طالبان فعلا در حال پیشروی است و شب گذشته حتی دامنه جنگ به روستای حمزه در ولسوالی مالستان نیز کشیده شده است.

حمله طالبان بر روستاهای کندلان و حسینی از شامگاه شنبه شروع شده است و فعلا این دو روستا در تصرف طالبان است و ساکنان محل به روستای شیرداغ مالستان پناه برده‌اند.

گفته می‌شود خانواده‌هایی که موفق به فرار نشده‌اند از ترس گروه طالبان از خانه‌هایشان خارج شده نمی‌توانند.

نهادهای امنیتی پس از سه روز از حمله طالبان همچنان سکوت کرده‌اند

مردم محل می‌گویند هیچ نیروی دولتی به این منطقه اعزام نشده است و فقط کمک‌های مردمی از ولسوالی‌های جاغوری و مالستان به مناطق جنگی صورت گرفته است.

منابع محلی می‌گویند عبدالحکیم شجاعی، فرمانده نیروهای خیزش محلی در این مناطق فعلا در وضعیت مناسبی به سر می‌برد.

گفته می‌شود با وجود جنگ شدید که وارد سومین روز خود شده است، وزارت‌های دفاع و داخله از ابراز نظر در این مورد خودداری می‌کنند و اقدامات برای دفع حمله طالبان از سوی نهادهای امنیتی کشور صورت نگرفته است.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی و مقامات دولت در ارگ ریاست جمهوری در حمله گروه طالبان به شهر غزنی طی سه روز ار ارسال کمک به مردم محل در این شهر خودداری کردند

پس از تلفات بسیار که گروه طالبان به مردم شهر غزنی وارد کردند، اشرف غنی رئیس جمهور فرمان کمک به شهر غزنی را در روز چهارم صادر کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن