fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

چین: اگر آیفون ناامن است، ترامپ از تلفن چینی هواوی استفاده کند

خبرگزاری یاش: دولت چین گزارش اخیر نیویارک تایمز درباره شنود تلفن شخصی دونالد ترامپ را رد کرده و به شوخی به رئیس جمهوری امریکا پیشنهاد داده که اگر تلفن آیفون از امنیت خوبی برخوردار نیست، او می‌تواند از تلفن هواوی ساخت چین استفاده کند.

روزنامه نیویارک تایمز طی گزارشی ادعا کرده بود که چین و روسیه در حال شنود تماس‌های برقرار شده با آیفون شخصی آقای ترامپ هستند و تلاش می‌کنند تا اطلاعاتی در مورد طرز تفکر او بیابند.

روزنامه افزوده است که مشاوران رئیس جمهوری امریکا به وی در مورد ناامن بودن چنین تماس‌هایی هشدار داده‌اند.

دونالد ترامپ در حساب توییترش این ادعای نیویارک تایمز را رد کرده و گفته است که کمتر با موبایل کار می‌کند و او تنها از تلفن‌های مورد تایید دولت استفاده می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در سوال خبرنگاران در این رابطه در یک نشست مطبوعاتی، با پاسخی طنزآمیز گفته است: «با خواندن این گزارش، احساس کردم در آمریکا افرادی هستند که هر کاری می‌کنند تا اسکار بهترین فیلمنامه را ببرند».

وی با اشاره به اینکه تلفن ساخت شرکت چینی هواوی ممکن است امن‌تر از آیفون آقای ترامپ باشد، افزده است: «اگر آنها واقعا درباره شنود آیفون نگران هستند، می‌توانند از هواوی استفاده کنند».

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین با طعنه به این گزارش گفته است: «اگر هنوز راحت نیستند برای داشتن یک دستگاه کاملا امن، استفاده از تمامی تجهیزات مدرن ارتباطاتی را متوقف کنند و کلیه روابط با جهان خارج را قطع کنند».

دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز ادعای نیویارک تایمز را رد کرده و گفته است: «ما با این نوع خبرها با طنز برخورد می‌کنیم».

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن