fbpx
اسلایدبرگزیدهجهانخبر خارجیسیاست

ترکیه: حقایق درباره قتل خاشقجی را افشا می‌کنیم

خبرگزاری یاش: ترکیه پس از واکنش به ادعای اخیر عربستان مبنی بر کشته شدن جمال خاشقجی در یک درگیری فیزیکی، گفت که اجازه نمی‌دهد حقایق این پرونده مخفی بماند.

تلویزیون دولتی عربستان اعلام کرده بود که تحقیقات دادستانی این کشور نشان داده که آقای خاشقجی، روزنامه‌نگار عرب پس از ورود به کنسولگری این کشور در استانبول با افرادی که آنجا بوده‌اند درگیر شده و در جریان این نزاع کشته شده است.

عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم ترکیه (ای‌کی‌پی) در واکنش به چنین ادعایی گفت: «ما هرگز اجازه سرپوش گذاشتن بر این ماجرا را نخواهیم داد».

آقای چلیک، روز گذشته (شنبه، ۲۸ میزان) گفت که ترکیه همه حقایق در این باره را عیان خواهد کرد. وی افزود: «هیچ‌کس نباید تردید کند، ما قصد متهم کردن پیشاپیش کسی را نداریم اما اجازه سرپوش گذاشتن بر حقایق را هم نخواهیم داد».

مقام‌های ترکیه طی دو هفته اخیر پس از مرگ آقای خاشقجی، بارها ادعا کردند که فایل‌های صوتی و تصویری در اختیار دارند که ثابت می‌کند جمال خاشقجی پس از ورود به کنسولگری عربستان، به قتل رسیده و جسد او هم قطعه قطعه شده است.

عربستان طی این مدت هر گونه اطلاع از سرنوشت آقای خاشقجی را به کلی رد کرده بود، اما روز گذشته در بیانیه‌ای که تلویزیون دولتی این کشور منتشر کرد ضمن تأیید مرگ این روزنامه‌نگار منتقد سیاست‌های بن سلمان ولیعهد قدرتمند ریاض، گفت که ۱۸ نفر در این رابطه بازداشت و دو مقام عالی‌رتبه این کشور هم برکنار شده‌اند.

با وجود این، عربستان هنوز مدارک و شواهدی که روایت این کشور را پشتیبانی کند، ارائه نکرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن