fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

انتقادهای مردم از باز نشدن برخی مراکز رأی‌دهی در دومین روز انتخابات پارلمانی

خبرگزاری یاش: کاربران شبکه‌های اجتماعی از باز نشدن برخی مراکز رأی‌دهی انتقاد دارند و این وضعیت را مقدمه‌ای برای یک تقلب گسترده از سوی کمیسیون انتخابات عنوان می‌کنند.

دومین روز انتخابات پارلمانی امروز (یکشنبه، ۲۹ میزان) در حالی برگزار می‌شود که تعدادی از مراکز رأی‌دهی که بنا به بروز مشکلات فنی و تخنیکی از سوی کمیسیون انتخابات بازگشایی نشدند، قرار بود تا امروز در آن مراکز، فرصت رأی‌دهی برای مردم فراهم شود.

اما شماری از کاربران فیسبوک از باز نشدن مراکزی همچون مسجد «نبی اکرم» در شهرک امید سبز و لیسه «دوازده امام» در شهرک دوازده امام دشت برچی خبر می‌دهند.

همچنین کاربری گفته است: «در مسجد مالک اشتر در دشت برچی استفاده از ماشین‌های الکترونیک لغو شده و روند رأی‌دهی آغاز شده است». کاربری نیز گفته است که در مسجد «قمر بنی هاشم» برگه‌های رأی‌دهی در ساعات اولیه کار تمام شده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این بی‌نظمی‌ها را حاصل بی‌برنامگی و ضعف کمیسیون انتخابات عنوان می‌کنند که حتی پس از گذشتن دو الی سه ساعت از آغاز رسمی روند رأی‌دهی، هنوز برخی مراکز باز نشده‌اند و کارمندان کمیسیون به محل‌ها نرسیده‌اند.

عزیز رویش، یکی از کاندیداهای این دور از انتخابات پارلمانی از حوزه کابل نوشته است: «مسئولین کمیسیون وظیفه دارند که از یک تجربه ناکام جلوگیری کنند. دیروز را با بی‌کفایتی از دست دادند. امروز را هم اگر ضایع کنند، جرمی سنگین را مرتکب می‌شوند. قرار است تمام سایت‌ها باز شود و تمام افرادی که از حق رأی خود محروم شده بودند، فرصت رأی دادن را پیدا کنند».

سومین دور انتخابات پارلمانی که قرار بود در ۲۸ میزان برگزار شود، روز گذشته با چالش‌ها و بی‌نظمی‌های زیادی برگزار شد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی، این بی‌نظمی‌ها را ناشی از ضعف مدیریت برگزاری انتخابات خواند و آنرا موجب صدمه زدن به شفافیت انتخابات عنوان کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن