fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

انتقاد معاون ریاست اجرائیه از تأخیر روند رأی‌دهی در غرب کابل

خبرگزاری یاش: محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه کشور نسب به تأخیر کار چندین مرکز رأی‌دهی در غرب شهر کابل انتقاد کرد.

آقای محقق افزود که او نزدیک به دو ساعت در صف رأی‌دهی منتظر بوده اما موفق به رأی دادن نشده است.

معاون ریاست اجرائیه می‌گوید به مسجد «نور وحدت» منطقه سرکاریز در غرب شهر کابل برای دادن رأی مراجعه کرده است اما این مرکز رأی‌دهی به دلیل نرسیدن کارمندان کمیسیون و نبود هماهنگی کامل نتوانسته پاسخگوی رأی‌دهندگان باشد.

همچنین سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری نیز با اشاره به نبود ناظران انتخاباتی در یکی از مراکز رأی‌دهی شهر کابل می‌گوید، او به مدت ۴۵ دقیقه منتظر آغاز کار یک مرکز رأی‌دهی بوده است تا بتواند رأی بدهد.

آقای محقق از چندین مسجد و مراکز رأی‌دهی دیگر نیز نام برده است که تا ساعت ۹:۳۰ صبح به روی رأی‌دهندگان مسدود بوده است در حالی که روند برگزاری انتخابات پارلمانی از صبح زود آغاز شده است.

معاون ریاست اجرائیه تأکید می‌کند که مردم به صورت گسترده در صف‌های طولانی ایستاده‌اند و منتظر باز شدن سایت‌های رأی‌دهی هستند که در صورت ادامه تأخیر در کار مراکز رأی‌دهی، آنها از رفتن به پای صندوق‌های رأی منصرف خواهند شد.

البته این مشکلات صرفا به شهر کابل نبوده و در برخی ولایت‌های دیگر نیز گفته می‌شود که چنین تأخیرهایی در مراکز اخذ رأی وجود دارد.

دیر باز شدن مراکز رأی‌دهی، کامل نبودن فهرست نامزدان و کار نکردن دستگاه‌های بایومتریک، از جمله مشکلاتی هستند که انتخابات فعلی با آن مواجه شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن