fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

حکومت ۱۰ میلیون افغانی به صندوق حمایت از خبرنگاران کمک می‌کند

خبرگزاری یاش: رئیس جمهور غنی در مراسمی افتتاح صندوق حمایت از خبرنگاران که امروز (سه‌شنبه، ۲۴ میزان) برگزار شده بود، اعلام کرد که حکومت ۱۰ میلیون افغانی به این صندوق کمک می‌کند.

آقای غنی در سخنان خود گفت که هدف از کمک به این صندوق، همکاری با خانواده‌های خبرنگارانی است که جان‌های‌شان را در حملات تروریستی از دست داده‌اند.

رئیس جمهور غنی با تأکید بر حمایت از رسانه گفت که هیچ‌گونه تضاد بین دولت و رسانه‌ها وجود ندارد. به گفته او آزادی بیان تهداب و تحکیم وظایف شهروند را تشکیل می‌دهد.

وی با تأکید بر این‌که دولت و رسانه‌ها در برابر شهروندان کشور مسئولیت مشترک دارد اظهار داشت که رسانه‌ها به دولت افغانستان پاسخگو نیستند، به ملت افغانستان پاسخگو هستند.

آقای غنی در بخشی از سخنان خود افزود: «رسانه‌ها باید قضاوت مردم را در مورد خودشان جدی بگیرند. رسانه‌ها حق انتقاد دارد. مفید بودن و مضر بودن انتقادات را جامعه قضاوت می‌کند، نه دولت».

رئیس جمهور کشور همچنان تأکید کرد که دولت هیچگاه عقده سانسور را ندارد و از تمام نهادهای دولتی خواست تا برای خبرنگاران در قسمت تهیه اطلاعات همکاری کند.

آقای غنی در رابطه به برگزاری انتخابات پارلمانی که قرار روز شنبه هفته آینده برگزار شود، بر شفافیت آن تأکید کرد و گفت که دولت هیچگاه اراده‌ای برای دخالت در انتخابات ندارد.

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور در این نشست گفت که رسانه‌ها باید ملی بیندیشند، در قبال منافع ملی و تهدیدات امنیتی ملی بیدار باشند، مردم و نسل جوان را آموزش دهند و در قبال تأمین نظم و عدالت در جامعه احساس مسئولیت کنند.

معاون دوم رئیس جمهور افزود: «بیشتر رسانه‌گران امروز کشور از نسل جوان و تحصیل کرده‌ می‌باشند که با درک مسئولیت سنگین خود می‌توانند به تقویت پروسه ملت‌سازی و تحکیم وحدت ملی کمک کنند».

آقای دانش تأکید کرد رسانه‌ها باید رهبران آینده کشور را تربیت نمایند.

 وی گفت حکومت از انتقادات منصفانه و سالم و ژونالیزم تحقیقی حمایت می‌کند اما رسانه‌ها نیز باید از افتادن در دام بازی‌های سیاسی و تبدیل شدن به اپوزیسیون سیاسی خودداری کنند.

معاون رئیس جمهور از آمادگی رسانه‌ها برای پوشش انتخابات پارلمانی پیش‌رو خبر داد و افزود قرار است یک جلسه بزرگ با حضور تمامی رسانه‌های کشور توسط وزارت اطلاعات و فرهنگ و با هدف ایجاد هماهنگی در مورد انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان برگزار شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن