fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

دانش: حکومت برای رسیدگی به مشکلات احتمالی انتخابات آمادگی کامل دارد

خبرگزاری یاش: سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری در دیدار با سفرا و نمایندگان جامعه جهانی از آمادگی کامل دولت برای رسیدگی به مشکلات احتمالی انتخابات پارلمانی خبر داده است.

آقای دانش روز چهارشنبه (۱۹ میزان) با سفرای امریکا، بریتانیا، دانمارک، ایتالیا، معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان، نماینده ملکی ناتو در افغانستان، شارژدافیر اتحادیه اروپا، شارژدافیر سفارت جاپان و سکرتر اول سفارت آلمان در افغانستان، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

آقای دانش در این دیدار از تأمین امنیت انتخابات و برگزاری به موقع آن اطمینان داده و گفته است که حکومت افغانستان در راستای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و آزاد با کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همکاری همه جانبه دارد.

سفرا و نمایندگان جامعه جهانی نیز از روند برگزاری انتخابات پارلمانی حمایت کرده و بر شفافیت این روند تأکید کرده‌اند.

با این‌حال، معاون رئیس جمهوری از جامعه جهانی نیز خواسته تا ناظرین انتخاباتی شان در فرایند انتخابات پارلمانی کشور، حضور و فعالیت مؤثر داشته باشند.

وی گفته است که حکومت همچنین از نظارت احزاب سیاسی، نهادهای مدنی برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، استقبال می‌کند و بر نظارت آنها از انتخابات، تأکید دارد.

 آقای دانش از کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز خواست که بر اساس قانون، فعالیت‌هایش را به گونه جدی آغاز کند تا از روند انتخابات نظارت کامل و جدی صورت گیرد.

انتخابات پارلمانی کشور پس از سال تأخیر قرار است تا ۹ روز دیگر برگزار شود. ناامنی و عدم شفایت چالش‌های عمده برای انتخابات پیش‌رو به شمار می‌روند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن