fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

حمایت ترکیه از مهاجرین بازگشت کننده به افغانستان

خبرگزاری یاش: سازمان هلال احمر ترکیه می‌گوید که پروژه (برنامه حمایت از بازگشت داوطلبانه) را برای مهاجران افغانستان آغاز کرده است.

به گزارش آناتولی، چند سازمان ترکیه از جمله هلال احمر، از مهاجران افغان که به صورت داوطلبانه به کشورشان باز می‌گردند، حمایت می‌کند. در راستای این پروژه از مهاجرانی که به کشورشان باز گشته‌اند حمایت‌های مختلفی از جمله یافتن شغل صورت خواهد گرفت.

این پروژه که با همکاری سازمان هلال احمر، اداره مهاجرت و سفارت ترکیه در کابل با همکاری وزارت مهاجرت افغانستان اجرایی می‌شود، امکانات و شرایط کار برای مهاجرانی که به صورت داوطلبانه به کشورشان باز می‌گردند فراهم می‌کند.

اوغوزخان ارطغرل، سفیر ترکیه در کابل طی سخنانی در این مراسم با اشاره وضعیت افغانستان اعلام کرد که امنیت، بزرگترین بحران این کشور است. اما با این حال نباید نباید کسی امید خود را از دست بدهد. ترکیه در این راه در کنار افغانستان خواهد بود.

ارطغرل تصریح کرد که سازمان هلال احمر ترکیه نیز از خانواده‌های مهاجر افغان حمایت خواهد کرد.

معاون اداره کل امور مهاجرت ترکیه نیز در این مراسم اعلام کرد که سازمان هلال احمر، تیکا و دیگر سازمان‌های کشور از مهاجرانی که پس از ورود غیرقانونی به ترکیه به کشورشان باز می‌گردند، حمایت خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن