fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

محقق حمله نیروهای امنیتی به قوماندان علی‌پور و غیرنظامیان را محکوم کرد

خبرگزاری یاش: محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی کشور با نشر اعلامیه‌ای حمله نیروهای امنیتی در ولسوالی لعل و سرجنگل به‌منظور بازداشت قومندان علی‌پور و کشته شدن غیرنظامیان را محکوم کرده و آن‌را اقدامات تحريك‌آميز و غيرمسؤلانه از سوى حكومت خوانده است.

در حمله روز گذشته نیروهای امنیتی به‌منظور بازداشت قوماندان علی‌پور فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولایت غور، ۷ غیرنظامی کشته شدند.

بر اساس این اعلامیه‌، آقای محقق گفته است اقدامات اخیر نیروهای امنیتی در ولسوالی لعل و سرجنگل باعث آسیب‌پذیری وحدت ملی و همچنین ایجاد شکاف‌های قومی میان حکومت و مردم می‌شود.

آقای محقق خواهان برکناری عاملین حمله بر غیرنظامیان در ولسوالی لعل سر جنگل شده و گفته است که این افراد باید برای محاکمه به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شوند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور امروز (شنبه، ۱۴ میزان) به خبرگزاری یاش گفت که این درگیری عصر روز گذشته در روستای اسدآباد ولسوالی لعل و سرجنگل، آغاز و تا صبح امروز ادامه داشت.

به گفته او نیروهای دولتی از مرکز غور و ولایت بامیان برای بازداشت آقای علی‌پور به لعل و سرجنگل فرستاده شده بود.

با این‌حال، گزارش‌ها از ولایت‌های مرکزی می‌رساند که گردهمایی و اعتراضات گسترده مردمی در حمایت از قوماندان علی‌پور فرمانده خیزش‌های مردمی در میدان وردک صورت گرفته است.

شماری از باشندگان ولایت غور، میدان وردک و بامیان امروز در اعتراض به دستور بازداشت آقای علی‌پور دست به اعتراض زدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن