fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

وزارت داخله: برای تأمین امنیت انتخابات ۵۴ هزار نظامی گماشته شده‌اند

خبرگزاری یاش: مقامات امنیتی کشور از آمادگی‌ها برای تأمین امنیت انتخاباتی پارلمانی خبر می‌دهند و می‌گویند که حدود ۵۴ هزار نظامی برای تأمین امنیت روز انتخابات گماشته‌اند.

نهادهای امنیتی کشور امروز (پنج‌شنبه، ۱۲ میزان) در نشست خبری در کابل گفت که تمام نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در احضارات درجه یک به سر می‌برند.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله در این نشست خبری گفت که به تمام نهادهای امنیتی، استخباراتی و عملیاتی، دستور صادر شده تا امنیت پروسه انتخابات را آن‌گونه که مردم توقع دارند، تأمین کنند.

آقای رحیمی می‌گوید که برای تأمین امنیت ۵۱۰۰ مرکز و ۲۱ هزار محل رأی‌دهی حدود ۵۴ هزار سرباز امنیتی توظیف شده‌اند که این سربازان شامل نیروهای دفاعی، امنیتی و کشف و استخبارات می‌شوند.

وی افزود که نیروهای هوایی نیز در روز انتخابات در تأمین امنیت سهیم خواهند بود.

معاون سخنگوی وزارت داخله با تأکید بر تأمین امنیت نامزدان انتخاباتی از آنها خواست که به منظور تأمین امنیت بهترشان، در هر جایی که گردهمایی دارند، نیروهای امنیتی را در جریان بگذارند.

با این‌حال، نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان، در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی کشور، از افزایش عملیات‌های تهاجمی نیروهای امنیتی افغان برضد مخالفان مسلح خبر می‌دهند.

آقای رحیمی در این رابطه گفت: «۳۶ درصد عملیات‌های تهاجمی و تعرضی توسط نیروهای خاص و دفاعی افزایش یافته که مؤثریت خوب داشته و در این اواخر امنیت نسبی که در کابل و سراسر افغانستان آمده است، نتیجۀ این عملیات‌ها است».

انتخابات پارلمانی قرار است به تاریخ ۲۸ میزان برگزار شود. ناامنی‌های گسترده در کشور از جمله جالش‌های انتخابات پیش‌رو به شمار می‌رود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن