fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ترامپ: پادشاه عربستان بدون ما «دو هفته» هم دوام نمی‌آورد

خبرگزاری یاش: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا به پادشاه عربستان هشدار داده است که بدون پشتیبانی ارتش امریکا دو هفته هم در قدرت دوام نمی‌آورد.

ترامپ که در میان هوادارانش در ایالت می‌سی‌سی‌پی سخنرانی می‌کرد اظهار داشت که ما از عربستان سعودی حمایت می‌کنیم. آنها ثروتمند هستند. من عاشق پادشاهم، اما به پادشاه عربستان گفتم ما از شما حفاظت می‌کنیم. بدون ما شاید دو هفته هم آنجا نباشی. باید پول ارتش خودت را پرداخت کنی.

رئیس‌جمهور امریکا مشخص نکرد که این سخنان را چه زمانی به سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان گفته است.

با وجود این لحن زننده آقای ترامپ در مورد عربستان، او روابط خوبی با این کشور دارد و توسعه این روابط را راه جلوگیری از «توسعه‌طلبی» ایران در منطقه خاورمیانه می‌داند.

بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی عربستان (اس‌پی‌ای)، دونالد ترامپ شنبه با پادشاه عربستان گفت‌وگوی تلفونی داشت و آنها درباره تلاش‌هایی که در جهت حفظ عرضه برای تضمین ثبات بازار نفت و رشد اقتصاد جهانی می‌شود، رایزنی داشتند.

انتقادهای ترامپ تنها شامل حال عربستان سعودی نمی‌شود، او تاکنون از جاپان، کوریای جنوبی و آلمان به دلیل هزینه نظامی پایین آنها انتقاد کرده و آلمان را همچنین به دلیل آن چه او وابستگی به گاز روسیه عنوان کرده، مورد سرزنش قرار داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن