fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

بیش از ۵ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های عاجل بشری نیاز دارند

خبرگزاری یاش: سازمان ملل متحد در مورد کاهش کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان در کشور هشدار می‌دهد و می‌گوید که بیش از ۵ میلیون تن در افغانستان نیاز به کمک‌های عاجل بشری دارند.

توبی لنزر، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سخنان خود در نیویارک گفته است که هر چند افغان‌ها نسبت به هر زمان دیگر چشم‌انداز بهتری برای صلح دارند، اما بی‌پروایی در فراهم‌سازی کمک‌های عاجل بشری، همه دستاوردها و امیدها را در افغانستان به خطر مواجه خواهد کرد.

به گفته او بیش از ۵ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های عاجل بشری نیاز دارند و کمک‌های جهانی تاکنون در این مورد تعهد نشده است.

آقای لنزر گفته است که اگر در فراهم‌سازی کمک‌های عاجل بشری اقدام نشود، دستاوردهای توسعه‌‌ای که در سال‌های گذشته افغانستان داشته است به شمول خوشبینی‌ها در مورد صلح، از بین خواهند رفت.

سازمان ملل متحد، می‌گوید که تاکنون تنها درحدود ۳۵ درصد از پولی که این سازمان برای فراهم‌سازی کمک‌های اضطراری به نیازمندان در افغانستان خواستار شده، فراهم گردیده است.

این در حالی است که در سال جاری شماری زیادی از شهروندان کشور به‌ویژه کشاورزان به دلیل خشکسالی از روستاهای خود بیجا شده و به شهرها نقل مکان کرده‌اند.

افغانستان در سال جاری با خشکسالی بی‌سابقه روبه‌رو شده و شماری هم در معرض کمبود مواد غذایی قرار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن