fbpx
جهانخبر خارجی

خواست برکناری مسعود بارزانی از سوی جنبش تغییر کردستان

خبرگزاری یاش: عمر السید علی، رهبر جنبش تغییر کردستان، خواهان برکناری مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان از سمت خود شده است.

به گزارش اسکای‌نیوز عربی، جنبش تغییر کردستان با نشر اعلامیه‌ای همچنین خواستار لغو قانون ریاستی در اقلیم کردستان و برقراری نظام پارلمانی در این منطقه شده‌اند.

در ادامه این اعلامیه، این جنبش خواستار انحلال دولت‌محلی اقلیم کردستان و تشکیل دولت نجات‌ملی تا انتخابات پارلمانی آینده شده است. زیرا این جنبش، شورای سیاسی کردستان را فاقد مشروعیت قانونی دانسته و گفته که این شورا به‌دنبال تحمیل خواسته‌های خود بر دیگر گروه‌های سیاسی این اقلیم است.

در پایان اعلامیه این جنبش آمده است که دولت فدرال عراق به عملیات نظامی خود در مناطق کردستان پایان داده و همچنین یک کمیته برای جبران خسارات وارده به آسیب‌دیدگان تشکیل شود.

پس از برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان از دولت فدرال عراق، کشورهای ایران، ترکیه و دولت مرکزی عراق تصمیم گرفتند که تحریم‌های بر علیه این منطقه اعمال کنند.

بعد از اجرایی شدن، این تحریم‌ها برخی از مقامات اقلیم کردستان از جمله رئیس پارلمان، خواستار استعفای مسعود بارزانی شده بودند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن