fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

کشته شدن ۳۰ عضو گروه طالبان توسط عملیات نیروی هوایی امریکا در غزنی

خبرگزاری یاش: نیروی هوایی امریکا مستقر در افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای از کشته شدن ۳۰ جنگجوی گروه طالبان که فرماندهانشان نیز در میان آنان بوده، در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

در این خبرنامه آمده است که این عملیات سه روز قبل ( دوشنبه ۱۹ سنبله) در ولسوالی ناوه ولایت غزنی بر یک پایگاه طالبان انجام شده است. به گفته این نیروها در یک عملیات دیگر یک انبار مهمات طالبان در ولایت هملند در جنوب افغانستان نیز نابود شده است.

بر بنیاد این خبرنامه، دو حمله هوایی بر یک پایگاه مشهور طالبان در ولایت غزنی صورت گرفته که مرتبط با دو فرمانده طالبان به نام حمیدالله و مولوی حاجی سلمان آخندزاده بوده‌ است.

اوتو لیر، معاون فرمانده نیروهای ویژه عملیاتی امریکا و افغانستان گفته است از بین بردن این تعداد از جنگجویان گروه طالبان در یک روز یک مثال روشن از همکاری اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای افغان و امریکایی است که باعث از بین بردن برنامه‌ریزی‌های طالبان می‌شود.

این نیروها در خبرنامه دیگری گفته‌اند که روز ی‌کشنبه (۱۸ سنبله) یک عملیات دیگر در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند از سوی این نیروها صورت گرفته که یک ذخیره‌گاه مهمات گروه طالبان را در این منطقه نابود شده است.

به نظر می‌رسد که بمباران هوایی مواضع شورشیان مخالف دولت یکی از بهترین تاکتیک‌های نیروهای امریکایی برای مقابله با آنان بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن