fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

کاهش میزان خوشحالی در جهان؛ افغانستان و یمن غمگین‌ترین کشورها شناخته شد

خبرگزاری یاش: سازمان نظرسنجی گالوپ، در یک تحقیق جدید اعلام کرده است که جهان به پایین‌ترین سطح خوشحالی‌اش در یک دهه اخیر رسیده و شمار انسان‌هایی که دچار اضطراب و نگرانی هستند رو به افزایش است. مردم افغانستان در پایین‌ترین رده این فهرست خوشحالی قرار دارند.

این تحقیق که در مورد میزان خوشحالی و حس خوشبختی مردم کشورهای مختلف جهان صورت گرفته، نشان می‌دهد که مردم جهان به پایین‌ترین سطح خوشحالی‌شان در یک دهه اخیر رسیده‌اند.

بر اساس رده‌بندی‌ها، سال گذشته مردم افریقای مرکزی به دلیل افزایش جنگ‌های داخلی در کشورشان غمگین‌ترین انسان‌های روی زمین و مردم عراق در جایگاه دوم این رده بندی قرار داشت.

کشورهای جنگ‌زده افغانستان و یمن دو کشوری هستند که به ترتیب در آخر این فهرست هستند و میزان خوشحالی در آنها کاهش یافته است.

سازمان گالوپ در این تحقیق از بیش از ۱۵۴ هزار انسان در ۱۴۶ کشور جهان نظرسنجی کرده و پرسیده است که آیا شما روز گذشته درد داشتید؟ نگران ، مضطرب، عصبانی و یا غمگین بودید؟

 نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد از زمان اولین تحقیق این سازمان در این زمینه در سال ۲۰۰۶، جهان به غمگین‌ترین سطح رسیده است.

محمد یونس، سردبیر گروه نظرسنجی گالوپ در مورد نتایج این تحقیق نوشته است: «در مجموع جهان امروزه مضطرب‌تر، نگران‌تر و پر دردتر از هر زمانی است که ما شاهدش بودیم».

در نظر سنجی که در ۲۴ کشور جنوب صحرای افریقا از مجموع ۳۵ کشور این منطقه صورت گرفته میزان خوشبختی مردم به پایین‌ترین سطح در ۱۰ سال اخیر رسیده است. رشد منازعات، ناآرامی‌های اجتماعی، فقدان سیستم بهداشت و درمان و نارسایی‌های دیگری که مردم را به سوی گرسنگی می‌کشانند از عوامل آن بوده است.

در همین حال، حدود نیمی از مردم امریکا نیز که در این نظر سنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند که مضطرب هستند، تقریبا به همان اندازه‌ای که مردم در جمهوری افریقای جنوبی نگران و مضطرب می‌باشند.

در این فهرست کشور پاراگوئه در جایگاه اول به عنوان مثبت‌ترین کشور شناخته شده است. مردم این کشور گفته‌اند که خودشان را خوشبخت احساس می‌کنند و با آنان با احترام رفتار می‌شود؛ از زندگی‌شان لذت می‌برند و هر روز نسبت به روز قبلی چیزی را می آموزند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن