fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

مهدی احمدی؛ دانشجوی مهاجر افغان که رتبه اول ماستری طب ایران شد

خبرگزاری یاش: مهدی احمدی دانشجوی مهاجر افغانستان در ایران، در کانکور ماستری در بخش طب سال ۱۳۹۷، از ۷۵ هزار متقاضی مقام نخست را به دست آورده است.

امتحان کانکور ماستری طب در ایران یکی از آزمون‌های پر متقاضی به حساب می‌آید که بر اساس گزارش رسانه‌ها، امسال بیش از ۷۵ هزار داوطلب در آن شرکت کردند.

آقای احمدی در شرایطی که این روزها دانشجویان افغان در ایران با مشکلات پرداخت شهریه بر اساس ارز خارجی (دالر) مواجه اند، از مقامات دو کشور خواسته که اجازه دهند همه دانشجوها در شرایط یک‌سان و برابر تحصیل کنند.

پیش از این، مقام‌های ایرانی از انصراف شماری از دانشجوی افغانستانی از تحصیل در ایران به علت افزایش ۵ برابر فیس تحصیلی دانشگاه‌ها در پی بالا رفتن قیمت دالر خبر داده بودند.

اما به تازگی گزارش‌هایی منشتر شده حاکی است که در نتیجه مذاکرات وزارت علوم ایران، با هیئت امنای دانشگاه‌ها، قرار شده هزینه شهریه دانشجویان افغان در ایران، بر اساس دالر نه، بلکه بر اساس ریال، واحد پول ایران دریافت شود.

کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ایران توسط مهدی احمدی، تازه‌ترین موفقیت دانشجویان افغانستانی در دو سال اخیر در این کشور است که برای ایرانی‌ها تا حد زیادی غیر قابل انتظار است.

سال گذشته نیز دانشجویان افغانستانی بیش از پنج رتبه تک رقمی در کنکور ماستری در این کشور را به‌دست آوردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن