fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: ادلب شبیه بمب ساعتی است

خبرگزاری یاش: ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه می‌گوید که ادلب شبیه بمب ساعتی است و هرگونه حمله به آن پیامدی جز مرگ و نابودی و تخریب تلاش‌های سیاسی روند ژنو و آستانه در بر ندارد. این پیروزی غیراخلاقی برای اسد به شمار می‌رود.

به گزارش آناتولی، کالین در مقاله‌ای تحت عنوان «بن بست ادلب: آزمون تازه سیستم بین المللی» در روزنامه دیلی صباح چاپ ترکیه نوشته است اگر جامعه جهانی نشان دهد که جنگ سوریه را جدی گرفته و برای مردم آن اهمیت قائل است می‌توان این بمب ساعتی را متوقف و روند تازه‌ای را آغاز کرد.

ترکیه در ادلب ۱۲ پایگاه نظارت دارد. حضور سربازان تُرک تنها تضمین پیشگیری از حمله احتمالی است. زیرا جنگنده‌های روس و نیروی هوایی دولت اسد در صورت حضور سربازان ترکیه دست به حمله نمی‌زنند.

در ادامه این مقاله آمده است که ترکیه یا هیچ کشوری نمی‌تواند بار پایان دادن به درگیری نظامی، دستیابی به راه حل سیاسی و سامان دادن به پناهجویان را به تنهایی به دوش بکشد. کشورهای اروپایی باید در این خصوص وارد عمل شده و بخشی از بار آن را متحمل شوند.

نشست سران برای بررسی اوضاع سوریه با شرکت ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان و حسن روحانی، رئیسان جمهوری روسیه، ترکیه و ایران روز گذشته جمعه (۱۶ سنبله) در تهران برگزار شد. در این نشست، سوریه شرکت نکرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن