fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

۱۷۰ ساتنمن بانو برای آموزش نظامی به ترکیه فرستاده می‌شود

خبرگزاری یاش: ویس احمد برمک، وزیر امور داخله تفاهمنامه اعزام ۱۷۰ تن از ساتنمنان پولیس كشور از بخش بانوان جهت ظرفيت‌سازي در اکادمی سیواس ترکیه، با اوزخان ایر توغرل سفیر ترکیه مقیم در کابل را به امضاء رسانید.

در خبرنامه این وزارت که امروز (شنبه، ۱۷ سنبله) منتشر شده آمده است که وزیر امور داخله در جریان امضای این تفاهمنامه گفت که آموزش و مسلكي‌سازی نیروهای پولیس ملی در مطابقت به پلان استراتیژی وزارت امور داخله در اولویت کاری رهبری این وزارت قرار داشته و نیز روی این موضوع بیشتر تمرکز صورت گرفته است.

بر بنیاد این خبرنامه، ساتنمنان ياد شده، در ماه میزان سال جاری به کشور ترکیه اعزام می‌گردند و به مدت ۲۶ هفته دروس خویش را در بخش تعلیمات ابتدایی پولیسی، در مرکز تعلیمی سیواس فرا می‌گیرند.

خبرنامه افزوده است که پیش از اعزام این بانوان، ۲۰ تن از منسوبین پولیس زن جهت فراگیری تعلیمات استادی به آن کشور اعزام خواهند شد تا در راستای آموزش‌دهی این ساتنمنان که متعاقباً اعزام می‌گردند در آن مرکز همکاری نمایند.

وزارت امور داخله گفته است که پیش از این شش دور از نیروهای پولیس ملی بعد از فراگیری آموزش‌های ابتدایی و ظرفیت‌سازی از این مرکز تعلیمی کشور ترکیه، در بخش‌های مختلف وزارت امورداخله به کار گماشته شده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن