fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

رئیس جمهور: در غرب کابل از مدل امنیتی ساحه‌سبز استفاده می‌شود

خبرگزاری یاش: محمد اشرف غنی رئیس جمهور می‌گوید، عین تدابیر امنیتی که در ساحه‌سبز کابل درنظر گرفته شده است در غرب کابل نیز از آن استفاده خواهد شد.

بر اساس اعلامیه ارگ، رئیس جمهور افزوده که این موضوع نیاز به بحث‌های همه جانبه دارد. آما او تأکید کرده است که برای تأمین امنیت غرب کابل به عنوان تهدید بلند، اقدامات اساسی صورت می‌گیرد.

در پی افزایش نا امنی‌ها در غرب کابل، رئیس جمهور شام روز جمعه(۱۷سنبله) با جمعی از علما، متنفذان و جوانان این منطقه در ارگ دیدار کرده و روی چگونگی تأمین امنیت غرب کابل صحبت کرده است.

آقای غنی با اشاره به رویداد‌های تروریستی در غرب کابل گفته است که افغانستان با یک توطئه و تهدید بلند امنیت ملی مواجه است.

رئیس جمهور دستور داده است که برای تأمین امنیت بهتر، کابل به چهار زون امنیتی تقسیم شود و کمیته مشترک امنیتی و مردمی نظر به پیشنهاد مردم تشکیل و میکانیزم نظارتی و گزارشدهی واضح به سطح سرقوماندانی اعلی ایجاد شود.

دیدار کنندگان خواستار سهیم کردند مردم غرب کابل در تأمین امنیت‌شان شدند

رئیس جمهور تأکید کرده است نباید در اراده حکومت مبنی بر رفع خطرات شک کرد و در صورتی‌که شهروندان، پیش‌قدم شوند همه توطئه‌های دشمن خنثی خواهد شد.

در پیوند به پیشنهاد باشندگان غرب کابل مبنی بر توزیع سلاح در برخی از مساجد و تکیه‌خانه‌ها، رئیس جمهور به مسئولان امنیتی دستور داده است که راه‌های عملی این خواست را همه جانبه بررسی کنند و نیز برای جلوگیری از اخلال امنیت، شیوه نظارتی از محافظان مساجد روی دست گرفته شود.

اعلامیه افزوده که رئیس جمهور به نهادهای امنیتی وظیفه سپرده است که در هماهنگی با نهادهای مردمی، روی تقویت طرح امنیتی کار کنند و به منظور انکشاف طرح، آنرا به ریاست جمهوری بسپارد.

همچنان رئیس جمهور از بزرگان و متنفذان غرب کابل خواسته است که در طرح شان به‌صورت واضح اولویت‌ها را بگنجانند و در نشست های بعدی ارائه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن