fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

نبیل: برای ۴ میلیون ثبت‌نام کننده ۱۶ میلیون استیکر چاپ شده است

خبرگزاری یاش: رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی می‌گوید که حدود ۴ میلیون تن در روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان شرکت کرده، اما کمیسیون انتخابات ۱۶ میلیون استیکر چاپ کرده است.

آقای نبیل در گفتگو با تلویزیون آریانا نیوز، مقدار زیادی چاپ استیکر را پرسش برانگیز می‌خواند و می‌گوید که ادارات بین المللی نیز به این باور هستند که بیشتر از چهار میلیون تن ثبت‌نام نکرده است.

او همچنان گفت، در یکی از ولسوالی‌های کابل که نظر به آمار اداره مرکزی احصائیه ۴۲ هزار جمعیت دارد، ۶۲ هزار تن ثبت‌نام کرده‌اند. وی که برخی از استیکر‌ها را نیز در این برنامه با خود آورده بود، مدعی شد که هزاران استیکر جعلی در روند ثبت‎‌نام استفاده شده است.

آقای نبیل ظرفیت و استقلالیت کمیسیون انتخابات را نیز مورد پرسش قرار داد و گفت که کمیسیون اراده و توانایی تفکیک اسناد جعلی از اصلی را ندارد. وی افزود که یک کمیشنر کمیسیون انتخابات به او گفته است که آمار ثبت‌نام کنندگان را که کمیسیون اعلام کرده، مطلقا نادرست است.

این در حالی است که چندی پیش ائتلاف بزرگ ملی افغانستان بیش از یک صدهزار تذکره جعلی را با رسانه‌ها شریک کرد و مدعی شد که میلیون‌ها تذکره جعلی دیگر را نیز در اختیار دارد.

از سوی هم، روز گذشته(چهارشنبه،۱۴سنبله) کمیسیون انتخابات تأیید کرد که ۸۷ هزار تذکره جعلی را در بانک اطلاعاتی کمیسیون انتخابات شناسایی کرده است.

سخنگوی کمیسیون انتخابات به خبرگزاری یاش گفت که تاکنون مشخصات بیش از ۶ میلیون ثبت‌نام کننده وارد سیستم بانک اطلاعاتی شده است. کمیسیون اعلام کرده بود که بیش از ۹ میلیون تن ثبت‌نام کرده‌ است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن